tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow NASZA REPREZENTANTKA NA XXX WOJEWÓDZKIM KONKURSIE CZYTELNICZYM
NASZA REPREZENTANTKA NA XXX WOJEWÓDZKIM KONKURSIE CZYTELNICZYM
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 29 marca 2010

     Agnieszka Dejer – uczennica klasy II e (przygotowana pod kier. P. Renaty Sidoruk) reprezentowała naszą szkołę w finale Jubileuszowego XXX Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego pt. „Józef Ignacy Kraszewski – jego życie i dzieło”, który odbył się   19.03.2010 r. w muzeum pisarza w Romanowie.

    Co prawda nie udało się zająć jednego z pierwszych miejsc, bowiem konkurencja była ostra – rywalizowała ze sobą świetnie przygotowana młodzież szkół średnich z Lublina, Chełma, Białej Podlaskiej, Nałęczowa, Międzyrzeca Podlaskiego i innych miast naszego województwa, ale Agnieszka miała okazję spróbować swoich sił, sprawdzić swoją wiedzę umiejętności oraz zdobyć nowe doświadczenia.


      Najbardziej cieszymy się z tego, że mogliśmy wysłuchać przepięknego koncertu fortepianowego muzyki F. Chopina w wykonaniu pianistów Filharmonii Lubelskiej, który uświetnił jubileuszową edycję konkursu.

      Mamy nadzieję, że przygoda z J.I.Kraszewskim pozostawi w pamięci Agnieszki miłei niezatarte wspomnienia, a także stanie się inspiracją do rozwijania własnych talentów oraz „zdobywania szczytów” na życiowej drodze.

       Życzymy sobie również, żeby Romanów był w przyszłości miejscem kolejnych powrotów naszych uczniów.

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 29 marca 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4111749