tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA MATURZYSTÓW
UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA MATURZYSTÓW
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 10 maja 2010

„Addio, moja szkoło, addio, ulubiona,

o tobie będę marzyć, twój urok będę czuć.

Nadchodzą znów wieczory bez lekcji odrobionych,

Tęsknoty dojmującej i łzy przełkniętej w pół.

Addio, moja szkoło, addio, utracona,

przez długie lata życia o tobie będą śnić.”

30 kwietnia b.r. pożegnaliśmy w szkole naszych tegorocznych maturzystów.

          W obecności zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego i młodzieży absolwenci naszego liceum i technikum otrzymali świadectwa ukończenia szkoły średniej, które wręczyli im Pan dyr. Eugeniusz Omelczuk oraz Pani vicedyr. Halina Kononiuk.

            Uczniowie o najwyższej średniej i osiągnięciach w nauce otrzymali nagrody
i wyrażenia, a ich rodzice – listy gratulacyjne.

Z rąk wicestarosty powiatu – P. Wiesława Holaczuka najlepsi abiturienci otrzymali nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Zarząd Powiatu we Włodawie. Wśród nich byli: Jagoda Kuczewska, Ewa Omelczuk, Patrycja Holaczuk, Rafał Baj, Adrian Karwatiuk, Michał Tychoniewicz.

Dalej już były podziękowania dla dyrekcji szkoły, wychowawców klas i nauczycieli składane przez Przewodniczącego Rady Rodziców, prezesa włodawskiego oddziału ZNP – P. Marka Ostrowskiego, delegację maturzystów – Jagodę Kuczewską i Pawła Staszewskiego.

            Uroczystość wzbogacił program satyryczno-kabaretowy przygotowany przez P. Renatę Sidoruk i P. Marcina Kalinowskiego. Teatr szkolny „Absolwent’07” zaprezentował sztukę „30%-owy eksperyment pedagogiczny”, na którą złożyły się trawestacje i parafrazy repertuarów znanych kabaretów polskich.

            Gromki śmiech i rzęsiste brawa na widowni były najlepszą nagrodą za brawurową grę aktorską dla naszych artystów, wśród których znaleźli się:

Magda Ruta, Dagmara Paciorkowska, Filip Gruszecki i Marcin Kuryłowicz z I LO a, Iza Wach i Piotrek Motwicki z II LO a, Paweł Koziej z II LO b, Przemek Budzyński z II TI, Rafał Doroszuk, Daniel Omelczuk, Michał Gołębiowski i Monika Romańczuk z II LO g, Agnieszka Dejer, Klaudia Michałowska i Oktawian Zarczuk z II LO e, Marlena Łopąg z III Tuż, Piotrek Drzewiński z I LO i oraz Krystian Kuźmiński z III TI (oprawa muzyczna, nagłośnienie, efekty specjalne).

            Z kolei bogatą scenografię naszej sztuki wykonała tegoroczna maturzystka – Kasia Parczewska z III LO d/h. Wszystkim im serdecznie dziękujemy!

            Te niezapomniane chwile i miłe wspomnienia zostały utrwalone na zdjęciach, które są już zamieszczone na galerii szkolnej, a do obejrzenia których gorąco zapraszamy!

 

     Renata Sidoruk

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
6182037