tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Nasze uczennice finalistkami...
Nasze uczennice finalistkami...
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 11 May 2010

konkursu "Historia i kultura Żydów polskich"

24-25  kwietnia  pojechaliśmy do Warszawy finał  etapu Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych "Historia i kultura Żydów polskich" organizowanego przez fundację Shalom. Przewodniczącym komisji był profesor Feliks Tych. Po egzaminach ustnych  zwiedziliśmy Warszawę. Zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Teatr Narodowy (etc.) Podczas wycieczki pan Czuj opowiadał nam o odwiedzanych miejscach.

W niedzielę 25 kwietnia  w gmachu Teatru Żydowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym. Nagrodę główną stanowił wyjazd do Izraela, ufundowany przez Ministerstwo Edukacji Izraela oraz indeksy na UW i UJ. Na galę przybyły znane osobistości takie jak Julia Pitera - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która odczytała list od premiera Donalda Tuska do  uczestników konkursu, Mirosław Sielatycki – podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Włodzimierz Paszyński-zastępca prezydenta m. st. Warszawy, Alon Simhayoff – Attache Kulturalny Ambasady Izraela w RP, Michał Szczerba - poseł na sejm RP, Wojewoda Mazowiecki- Jacek Kozłowski i Marszałek woj. mazowieckiego - Adam Struzik. Po części oficjalnej aktorzy Teatru Żydowskiego im. Ester Rachel i Idy Kamińskiej  w Warszawie wystąpili z fragmentami spektaklu "Skrzypek na dachu".

Niezmiernie cieszymy się z tytułu finalistek tak wysokiego rangą konkursu. Zachęcamy wszystkich do zgłębiania historii Żydów polskich i udziału w następnej X edycji konkursu za dwa lata.

 

                                                                                              Gabriela Megiel i Paulina Pytka

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
3665072