tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie
Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie
Napisał Sekretariat   
Piątek 14 maja 2010

        Dnia 11 maja 2010 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym, popularnym „Modrzaku”, odbył się Dzień Otwartych Drzwi, na który zaproszeni zostali uczniowie, nauczyciele oraz rodzice klas III gimnazjalnych.

           W tym dniu przybyli do „Modrzaka” przyszli absolwenci z 12 szkół gimnazjalnych wraz z opiekunami. Z zaproszenia skorzystali uczniowie klas trzecich z Publicznego Gimnazjum Nr 1 i  Publicznego Gimnazjum Nr 2 we Włodawie oraz uczniowie z gimnazjów w Hannie, Starym Brusie, Dubecznie, Urszulinie, Dębowej Kłodzie, Wyrykach i Sławatyczach, a także Sosnowicy, Wisznicach oraz Woli Uhruskiej.

W części oficjalnej dyrektor szkoły Eugeniusz Omelczuk powitał przybyłą młodzież  wraz z opiekunami oraz przedstawił przyszłych wychowawców klas pierwszych w „Modrzaku”. Omówił również profile kształcenia oraz przedstawił atuty swojej placówki. Na zakończenie wystąpienia wręczył nagrody finalistom powiatowego konkursu z języka angielskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego.

W programie dnia otwartego była prezentacja skeczu „Drzwi” przygotowanego  przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Moniki Urbańskiej-Nazaruk oraz Magdaleny Kratiuk. Atrakcją były także pokazy gimnastyczne w wykonaniu sportowców z „Modrzaka” oraz prezentacja break dance w wykonaniu boyów. Na zakończenie części artystycznej wystąpił Szkolny Chór pod kierunkiem Barbary Reczkowicz, który otrzymał gromkie brawa. Gościem dnia otwartego była Pani Grażyna Stasiak z Zakładu Genetyki i Mikrobiologii z Instytutu Mikrobiologii i Biotechnologii z UMCS w Lublinie, która wygłosiła wykład dla gimnazjalistów pt.”Quorum sensing, czyli bakteryjne rozmowy”. Młodzież zapoznała się z bogatą ofertą edukacyjną w trzech typach szkół: liceum ogólnokształcącego, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.  Nowością w ofercie „Modrzaka” jest projekt klasy lotniczej, w której szkolenie lotnicze będzie prowadzone w formie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, bezpłatnie pod warunkiem pozyskania funduszy pomocniczych z Unii Europejskiej. Natomiast w szkolnictwie zawodowym nowością jest zawód: technolog robót wykończeniowych w budownictwie oraz klasa wielozawodowa, w której nauka składać się będzie z dwóch  równolegle realizowanych części: teoretycznej, zorganizowanej w szkole i praktycznej, zorganizowanej u pracodawców i rzemieślników. Uczniowie zapoznali się z szeroką ofertą zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych na rok szkolny 2010/2011 oraz zwiedzili szkołę. Obejrzeli sale lekcyjne, pracownie komputerowe, skomputeryzowaną bibliotekę i centrum multimedialne, pracownię językową, pracownię chemii, fizyki, biologii oraz internat, pracownię samochodową i obiekty sportowe. Przybyłą wraz z opiekunami młodzież witali przedstawiciele samorządu uczniowskiego, którzy na specjalnych stoiskach  z poszczególnymi profilami klas i rodzajami zawodów rozdawali materiały informacyjne dotyczące kierunków kształcenia oraz udzielali niezbędnych informacji o specyfice kształcenia i o szkole. Był również czas na degustację potraw przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych, pokazy multimedialne oraz rozmowy z nauczycielami i uczniami szkoły. A wszystko po to, by podjąć właściwą decyzję wybierając odpowiedni kierunek dalszego kształcenia.

Mam nadzieję, że nasza bogata oferta edukacyjna oraz sympatyczna atmosfera w  szkole i w trakcie dnia otwartego sprawią, że tegoroczni absolwenci gimnazjów wybiorą naukę w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym. Każdy, kto chce się uczyć, rozwijać oraz decydować o sobie i o tym co się wokół niego dzieje, znajdzie w tej szkole swoje miejsce. Motto naszej szkoły to: ” Duża szkoła wiele możliwości. Sięgnij po to co dla Ciebie najodpowiedniejsze”- podsumował  dyrektor ZSZ Nr 1 i II LO Eugeniusz Omelczuk.

Zapraszamy do galerii z Dnia Otwartych Drzwi

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5848640