tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego Przewodnik po Moskwie
Wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Języka Rosyjskiego Przewodnik po Moskwie
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 6 września 2010

 

I Ogólnopolski Konkurs Języka Rosyjskiego Przewodnik po Moskwie został zorganizowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przez wydawnictwo Szkolne PWN, Uniwersytet Warszawski oraz Fundację Russkij Mir.

 

  Uczestnicy konkursu mogli przygotować prace w dowolnej formie: album, folder, prezentacja multimedialna i tp. zawierające opisy tras wycieczek turystycznych po Moskwie. Na konkurs nadesłano 292 prace z różnych szkół w Polsce. Projekty konkursowe były oceniane w Warszawie przez:

  • Redakcję Filologii Obcych i wydawnictwo PWN

  • Pracowników naukowych Instytutu Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego i przedstawicieli fundacji Russkij Mir

  • Doradcę metodycznego Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń

  • Dyrektora Instytutu Języka Rosyjskiego i Kultury Państwowego Uniwersytetu w Sankt- Petersburgu.

  Oceniano wiedzę na temat Moskwy, znajomość języka rosyjskiego, pomysłowość i staranność wykonania jak również merytoryczny wkład nauczyciela w przygotowanie swoich podopiecznych do konkursu. Konkurs trwał od 25 stycznia 2010 r. do 17 maja 2010 r. Wyniki konkursu zostały opublikowane na stronie internetowej Wydawnictwa Szkolnego PWN w ostatnim tygodniu czerwca. Wśród nagrodzonych jest uczennica ZSZ nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we Włodawie Monika Konias ( nauczyciel prowadzący Urszula Kalenik). Monika uczy się w klasie drugiej europejskiej i za album: Wilk i Zając zapraszają na spacer po Arbacie otrzymała wyróżnienie. Uczennicy gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnej edycji konkursu.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 8 września 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
6182070