tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
Napisał Sekretariat   
Saturday, 02 October 2010

      Ósmego września na hali sportowej naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i zespołu szkół zawodowych. Ceremonii szkolnej przewodniczył  P. dyr. Eugeniusz Omelczuk.

     318 zgromadzonych uczniów pod opieką wychowawców klas  wysłuchało prelekcji P. Moniki Urbańskiej-Nazaruk nt. życia i działalności polityczno-społecznej patrona liceum – Andrzeja Frycza Modrzewskiego, wystąpienia    P. Mariusza Czuja nt. historii i zasług dla ojczyzny patrona zespołu szkół zawodowych – 2 Warszawskiej Brygady Saperów oraz opisu sztandaru szkoły, którego dokonał P. Jarosław Pogonowski.

     Naszym pierwszoklasistom życzymy dużo mądrości, sił, wytrwałości

i licznych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności przez najbliższe lata nauki w naszej szkole!

     Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do galerii, gdzie znajdują się zdjęcia z tej uroczystości.

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 02 October 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3865532