tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
Napisał Sekretariat   
Sobota 2 października 2010

      Ósmego września na hali sportowej naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i zespołu szkół zawodowych. Ceremonii szkolnej przewodniczył  P. dyr. Eugeniusz Omelczuk.

     318 zgromadzonych uczniów pod opieką wychowawców klas  wysłuchało prelekcji P. Moniki Urbańskiej-Nazaruk nt. życia i działalności polityczno-społecznej patrona liceum – Andrzeja Frycza Modrzewskiego, wystąpienia    P. Mariusza Czuja nt. historii i zasług dla ojczyzny patrona zespołu szkół zawodowych – 2 Warszawskiej Brygady Saperów oraz opisu sztandaru szkoły, którego dokonał P. Jarosław Pogonowski.

     Naszym pierwszoklasistom życzymy dużo mądrości, sił, wytrwałości

i licznych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności przez najbliższe lata nauki w naszej szkole!

     Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do galerii, gdzie znajdują się zdjęcia z tej uroczystości.

Ostatnia aktualizacja ( Sobota 2 października 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5855307