tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow WARSZTATY CUKIERNICZE
WARSZTATY CUKIERNICZE
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 26 October 2010

W dniu 25 października 2010 r. na zaproszenie Pana Eugeniusza Oreńczuka nauczyciela przedmiotów cukierniczych, w naszej szkole gościł Pan Marcin Witkowski technolog-przedstawiciel regionalny firmy CSM Bake Mark.

 

Celem wizyty była prezentacja półfabrykatów używanych w cukierniach oraz sporządzenie wielu pysznych ciast i ciasteczek. Udział w warsztatach brali uczniowie klasy III cukiernik. Przyszli cukiernicy na wstępie otrzymali miły upominek od Pana Marcina, bielutką czyściutką zapaskę.

Uczniowie przygotowali wspólnie blaty biszkoptowe, które były wykorzystane do produkcji ciasteczek bankietowych. Sporządzili również pyszne ciasto jogurtowe z owocami, babkę karmelową, ciasto czekoladowe oraz przepyszny piernik kasztelański.

Ciasteczka bankietowe które wykonali, to finezja smaku i zapachu. Cudowne kompozycje czekolady i gruszki, oraz moccacino i tiramisu rozpalały kubki smakowe do czerwoności. Zmęczeni ale pełni radości po całym dniu zajęć uczniowie, udali się ze swoimi wyrobami do domu.

Kolejne warsztaty cukiernicze z Panem Marcinem planujemy przeprowadzić w dniu 8 listopada 2010 r. z uczniami klasy II cukiernik.

Eugeniusz Oreńczuk

 

 Zapraszamy do galerii

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3875669