tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow WARSZTATY CUKIERNICZE
WARSZTATY CUKIERNICZE
Napisał Sekretariat   
Wtorek 26 października 2010

W dniu 25 października 2010 r. na zaproszenie Pana Eugeniusza Oreńczuka nauczyciela przedmiotów cukierniczych, w naszej szkole gościł Pan Marcin Witkowski technolog-przedstawiciel regionalny firmy CSM Bake Mark.

 

Celem wizyty była prezentacja półfabrykatów używanych w cukierniach oraz sporządzenie wielu pysznych ciast i ciasteczek. Udział w warsztatach brali uczniowie klasy III cukiernik. Przyszli cukiernicy na wstępie otrzymali miły upominek od Pana Marcina, bielutką czyściutką zapaskę.

Uczniowie przygotowali wspólnie blaty biszkoptowe, które były wykorzystane do produkcji ciasteczek bankietowych. Sporządzili również pyszne ciasto jogurtowe z owocami, babkę karmelową, ciasto czekoladowe oraz przepyszny piernik kasztelański.

Ciasteczka bankietowe które wykonali, to finezja smaku i zapachu. Cudowne kompozycje czekolady i gruszki, oraz moccacino i tiramisu rozpalały kubki smakowe do czerwoności. Zmęczeni ale pełni radości po całym dniu zajęć uczniowie, udali się ze swoimi wyrobami do domu.

Kolejne warsztaty cukiernicze z Panem Marcinem planujemy przeprowadzić w dniu 8 listopada 2010 r. z uczniami klasy II cukiernik.

Eugeniusz Oreńczuk

 

 Zapraszamy do galerii

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
6181898