tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Ogólnopolski Tydzień Kariery - sprawozdanie
Ogólnopolski Tydzień Kariery - sprawozdanie
Napisał Sekretariat   
Thursday, 28 October 2010

Nasza szkoła przystąpiła do II edycji akcji "Ogólnopolski Tydzień Kariery". W dniach 18-22 października odbyły się spotkania informacyjne oraz zajęcia warsztatowe w Powiatowym Urzędzie Pracy i Młodzieżowym Centrum Kariery OHP, mające na celu wsparcie młodzieży w procesie planowania kariery.

      W bibliotece szkolnej uruchomiono Kącik Kariery, w którym uczniowie mogli  określić swoje predyspozycje zawodowe, skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym, pozyskać informacje na temat procesu planowania kariery i poznać źródła informacji edukacyjnych i zawodowych .

     Odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielami zawodów, na których młodzież poznała zawody: geodety, strażaka, psychologa, urzędnika administracji samorządowej - specjalisty do spraw funduszy UE, policjanta, projektanta d. s. drogowych, celnika.

      Z przyszłymi kierunkami kształcenia zapoznali uczniów, pracownicy naukowi i studenci UMCS w Lublinie.

        W tych dniach odbył sie konkurs "Mój wymarzony zawód" na wypowiedź pisemną lub plakatat prezentujący wymarzony zawód.

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 28 October 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3747180