tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Ogólnopolski Tydzień Kariery - sprawozdanie
Ogólnopolski Tydzień Kariery - sprawozdanie
Napisał Sekretariat   
Czwartek 28 października 2010

Nasza szkoła przystąpiła do II edycji akcji "Ogólnopolski Tydzień Kariery". W dniach 18-22 października odbyły się spotkania informacyjne oraz zajęcia warsztatowe w Powiatowym Urzędzie Pracy i Młodzieżowym Centrum Kariery OHP, mające na celu wsparcie młodzieży w procesie planowania kariery.

      W bibliotece szkolnej uruchomiono Kącik Kariery, w którym uczniowie mogli  określić swoje predyspozycje zawodowe, skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym, pozyskać informacje na temat procesu planowania kariery i poznać źródła informacji edukacyjnych i zawodowych .

     Odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielami zawodów, na których młodzież poznała zawody: geodety, strażaka, psychologa, urzędnika administracji samorządowej - specjalisty do spraw funduszy UE, policjanta, projektanta d. s. drogowych, celnika.

      Z przyszłymi kierunkami kształcenia zapoznali uczniów, pracownicy naukowi i studenci UMCS w Lublinie.

        W tych dniach odbył sie konkurs "Mój wymarzony zawód" na wypowiedź pisemną lub plakatat prezentujący wymarzony zawód.

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 28 października 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
6181866