tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Napisał Sekretariat   
Czwartek 4 listopada 2010

13 października odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej. Ceremonii szkolnej przewodniczył P. dyr. Eugeniusz Omelczuk.

 

W uroczystości udział wzięli: P. Janusz Kloc – starosta włodawski, P. Urszula Koszeluk – wiceprezes włodawskiego oddziału ZNP, delegacja 2 Mazowieckiej Brygady Saperów z Kazunia Nowego – P. mjr Przemysław Brukiewa oraz P. kpt Dariusz Urban, P. Mirosław Głogowski i P. Bogdan Bronowski – redaktorzy „Łowcy Polskiego” (nasza szkoła od wielu lat współpracuje z tym czasopismem, uczestniczy z licznymi sukcesami w kolejnych edycjach jego ogólnopolskiego programu „Ożywić pola”), P. Walerij Michalczuk – dyrektor szkoły w Szacku na Ukrainie, P. Wiesław Kuszpa – komendant powiatowy policji, P. Paweł Matczuk – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, P. Andrzej Będziejewski – nadleśniczy Nadleśnictwa Sobibór.

Spotkanie uświetniła część artystyczna przygotowana przez naszą młodzież pod kierunkiem P. Mirosławy i Zbigniewa Sidoruków oraz wystąpienie chóru szkolnego pod dyrekcją P. Barbary Reczkowicz.

Podczas tej uroczystości wyróżnieni nauczyciele za osiągnięcia w swojej pracy otrzymali Nagrody Zarządu Powiatu oraz Nagrody Dyrektora Szkoły.

Jednak najbardziej wzruszającym momentem było pożegnanie przez Pana Dyrektora w imieniu swoim i całej Rady Pedagogicznej odchodzących na emeryturę wieloletnich, zasłużonych dla historii i tradycji naszej szkoły nauczycieli i wychowawców wielu pokoleń młodzieży poprzez złożenie na ich ręce podziękowań, życzeń i kwiatów. Wśród nich znaleźli się: P. dyr. Izabela Kozłowska, P. Antonina Białobłocka, P. Jadwiga i Jan Niściorukowie, P. Elżbieta Szczerba oraz P. Józef Chilimoniuk.

Z kolei P. Antonina Białobłocka w imieniu emerytowanych koleżanek i kolegów serdecznie podziękowała dyrekcji szkoły i nauczycielom za wieloletnią przyjazną i owocną współpracę.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na galerię szkolną, gdzie znajdują się zdjęcia z tej uroczystości.

Oprac. Renata Sidoruk

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
6182064