tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow WARSZTATY DORADCZE
WARSZTATY DORADCZE
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 15 listopada 2010

        W dniu 9 listopada 2010 roku uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej, kształcącej w zawodach cukiernik i kucharz małej gastronomii oraz technikum usług gastronomicznych i technikum żywienia, uczestniczyli w Pierwszych Warsztatach Doradczych w Lublinie zorganizowanych przez Lubelski Klaster Spożywczy.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Uczniowie wysłuchali konferencji dotyczącej możliwości rozpoczęcia działalności
w branży spożywczej, zdobycia środków finansowych na ten cel, oraz wykorzystania surowców ekologicznych w produkcji gastronomicznej.

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się z maszynami i urządzeniami gastronomicznymi, zobaczyć je w trakcie pracy oraz uzyskać wiele cennych informacji dotyczących ich wykorzystania i użytkowania. Mieli też możliwość obejrzenia sposobów przygotowania różnych potraw, drobnego pieczywa oraz ich degustacji.

Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy wykonywane przez mistrzów
z Cukierni Artystycznej „Zbyszek” w Lublinie. Dekoracje z czekolady, karmelu i mas marcepanowych przyciągały tłumy do ich stoiska. Uczniowie mieli również możliwość wypróbowania swoich sił, w wykonywaniu prostych dekoracji z czekolady i masy marcepanowej.

Wyjazd pozwolił uczniom na poszerzenie wiedzy i umiejętności z gastronomii, cukiernictwa, co na pewno zaprocentuje w ich przyszłej pracy zawodowej.

Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych Eugeniusz Oreńczuk, Anna Jańczak i Grażyna Chodziutko.

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 16 listopada 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
6181950