tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow WARSZTATY DORADCZE
WARSZTATY DORADCZE
Napisał Sekretariat   
Monday, 15 November 2010

        W dniu 9 listopada 2010 roku uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej, kształcącej w zawodach cukiernik i kucharz małej gastronomii oraz technikum usług gastronomicznych i technikum żywienia, uczestniczyli w Pierwszych Warsztatach Doradczych w Lublinie zorganizowanych przez Lubelski Klaster Spożywczy.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Uczniowie wysłuchali konferencji dotyczącej możliwości rozpoczęcia działalności
w branży spożywczej, zdobycia środków finansowych na ten cel, oraz wykorzystania surowców ekologicznych w produkcji gastronomicznej.

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się z maszynami i urządzeniami gastronomicznymi, zobaczyć je w trakcie pracy oraz uzyskać wiele cennych informacji dotyczących ich wykorzystania i użytkowania. Mieli też możliwość obejrzenia sposobów przygotowania różnych potraw, drobnego pieczywa oraz ich degustacji.

Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy wykonywane przez mistrzów
z Cukierni Artystycznej „Zbyszek” w Lublinie. Dekoracje z czekolady, karmelu i mas marcepanowych przyciągały tłumy do ich stoiska. Uczniowie mieli również możliwość wypróbowania swoich sił, w wykonywaniu prostych dekoracji z czekolady i masy marcepanowej.

Wyjazd pozwolił uczniom na poszerzenie wiedzy i umiejętności z gastronomii, cukiernictwa, co na pewno zaprocentuje w ich przyszłej pracy zawodowej.

Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych Eugeniusz Oreńczuk, Anna Jańczak i Grażyna Chodziutko.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 16 November 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
3987464