tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Międzyszkolny Konkurs Przysłów Niemieckich
Międzyszkolny Konkurs Przysłów Niemieckich
Wtorek 29 stycznia 2008

Dnia 10 stycznia reprezentacja naszej szkoły w składzie: Małgorzata Olszewska, Aleksandra Lubaś i Judyta Kopytko,

wzięła udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Przysłów Niemieckich "Sprichwörter -- Schmuck der Rede", który odbył się w I LO im T. Kościuszki we Włodawie. Do konkursu przystąpiły trzy drużyny: reprezentacja gospodarzy czyli I LO im. T. Kościuszki z Włodawy, reprezentacja II LO im. Gen. G. Orlicz -- Dreszera z Chełma i ambitna reprezentacja naszej szkoły.  Po wyrównanej walce zajęliśmy II miejsce w konkursie.

 Galeria zdjęć

 

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 16 grudnia 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4580120