tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow MODRZEWIACY POZNAJĄ SWOJĄ HISTORIĘ
MODRZEWIACY POZNAJĄ SWOJĄ HISTORIĘ
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 20 grudnia 2010

  17 grudnia b.r. w sali konferencyjnej warsztatów szkolnych ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie odbył się Konkurs Wiedzy dla Pierwszoklasistów ze Znajomości Historii Szkoły oraz jej Patronów – II Warszawskiej Brygady Saperów i Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

W konkursie, który miał formę pisemnego testu, wzięło udział 63 chętnych uczniów.

Zdaniem jego organizatorów - nauczycieli Renaty Sidoruk i Sławomira Potapczuka - jest on interesującą formą popularyzacji wiedzy nt. długiej i bogatej historii szkoły, w której młodzież wybrała naukę oraz jej patronów i ich znaczącego dorobku i roli w polskiej i europejskiej kulturze i historii. To świetna okazja do poznania przez „modrzewiaków” tradycji, znaczenia i „charyzmy” szkoły w środowisku lokalnym i ogólnopolskim oraz ukształtowania w nich poczucia przynależności do swojego środowiska szkolnego.

Podczas jego otwarcia z serdecznymi słowami zwrócili się do młodzieży goście honorowi – Starosta Powiatu Włodawskiego Pan Wiesław Holaczuk, były nauczyciel historii w tej szkole, Pan Marian Śpiewak - emerytowany wieloletni dyrektor szkoły, założyciel II LO oraz Pan Eugeniusz Omelczuk –obecny dyrektor szkoły.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Dowództwo 2 Mazowieckiej Brygady Saperów z Kazunia Nowego k. Warszawy.

Na rozstrzygnięcie konkursu uczniowie poczekają do 10.01.2011 r., kiedy to odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców.

 

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na galerię zdjęć !

Oprac. Renata Sidoruk

 

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
4580123