tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow I Konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
I Konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
Napisał Sekretariat   
Wtorek 1 lutego 2011

W dniu 09.12.2010r. odbył się w naszej szkole etap szkolny „I Konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych dla duetów gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”.
 

Rywalizowało ze sobą 8 duetów. Werdyktem komisji w składzie: pani Małgorzata Busko,  pani Małgorzata Oleniak oraz pan Mariusz Czuj do następnego etapu zakwalifikował się duet Bartosza Głogowskiego i Jakub Mazurka.

 

To oni uczestniczyli w drugim etapie konkursu, odwiedzając Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Chełmie. 12 stycznia w zmaganiach znowu wzięło udział osiem grup.  Po raz kolejny praca naszych uczniów pt. „Magiczne miejsca naszych sąsiadów” została wybrana jako najlepsza.

 

Organizatorom konkursu, dyrekcji NKJO serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym i rozwijającym przedsięwzięciu.  

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 4 lutego 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4116083