tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow XXXVII Olimpiada Geograficzna
XXXVII Olimpiada Geograficzna
Napisał Sekretariat   
Środa 9 lutego 2011

W dniach 12-13 luty 2011r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we Włodawie odbędzie się okręgowy etap XXXVII Olimpiady Geograficznej.

    W naszej szkole będziemy gościć nauczycieli i uczniów z 14 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego.

 

    W pierwszym dniu uczniowie będą rozwiązywać trzy zestawy zadań. Do części ustnej zawodów przejdą zawodnicy, którzy osiągną w zawodach pisemnych najlepsze wyniki.

    W drugim dniu, zakfalifikowani uczniowie rozwiążą Quiz multimedialny i przedstawią przygotowaną przez siebie pracę z I etapu Olimpiady, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Finaliści będą ubiegać się o zwycięstwo w etapie centralnym.

     Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwać będą przedstawiciele Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej, z siedzibą w Lublinie, pod kierownictwem dr Jana Rodzika i dr Elżbiety Kardaszewskiej.

      Bardzo cieszymy się z faktu, że do etapu okręgowego zakwalifikowali się również uczniowie naszej szkoły:
·

 • Maciej Marciszewski - kl. III j 
 •  Gabriela Megiel - kl. II b
 •  Przemysław Roczon - kl. IIIe
 •  Małgorzata Dołbniak - kl III

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Nauczyciele Geografii:

  mgr Jadwiga Stadnik
  mgr Małgorzata Buska
  mgr Monika Wójcik

Ostatnia aktualizacja ( Środa 9 lutego 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5840736