tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow III miejsce w XV Wojewódzkim Finale Turnieju Motoryzacyjnego
III miejsce w XV Wojewódzkim Finale Turnieju Motoryzacyjnego
Napisał Sekretariat   
Piątek 27 maja 2011

W dniu 26 maja 2011 roku reprezentowaliśmy naszą szkołę w XV Wojewódzkim Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Gospodarzem Turnieju było I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, dokąd przyjechały najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach powiatowych z województwa lubelskiego.

 

Po powitaniu wszystkich przybyłych na Turniej, Dyrektor Turnieju przypomniał zebranym najważniejsze fakty z historii Łukowa i I LO. Następnie przedstawił przybyłych sędziów, sponsorów i gości, wśród których byli m.in. przedstawiciele: Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Lublinie, KW Policji w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, Automobilklubu Lubelskiego, Starostwa Powiatowego w Łukowie, Urzędu Miasta w Łukowie, Urzędu Gminy w Łukowie.

Dostąpiliśmy szczególnego wyróżnienia, gdyż pani Anna Dudek-Janiszewska , wicekurator oświaty z Lublina, pozdrowiła wszystkich uczestników, ale niezwykle ciepłe słowa skierowała do nas – drużyny z Włodawy. Zmobilizowało nas to do jeszcze większego wysiłku, by uzyskać jak najwyższą lokatę i wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu motoryzacji.

 

Konkurencje turniejowe, w których braliśmy udział:

  1. Test z bezpieczeństwa ruchu drogowego (20 pytań ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdu oraz pomocy przedmedycznej).
  2. Sprawdzian (test) wiadomości z historii polskiej motoryzacji.
  3. Jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta.
  4. Sprawdzian z udzielania pomocy przedmedycznej.
  5. Jazda sprawnościowa motorowerem.
  6. Sprawdzian z umiejętności obsługi motoroweru.

 

Po zakończeniu wszystkich konkurencji turniejowych i zliczeniu punktów, około godz. 16  przyszła kolej na ogłoszenie wyników. Mając świadomość własnych niedociągnięć w poszczególnych konkurencjach z niecierpliwością, a jednocześnie z nadzieją słuchaliśmy, jak Sędzia Główny odczytuje wyniki od ostatniego miejsca. Bardzo nam ulżyło, gdy przeszedł do miejsc w pierwszej dziesiątce, a nie wymienił jeszcze naszej drużyny. Napięcie wzrosło, gdy przeszedł do miejsca siódmego – od którego uczestnicy otrzymywali nagrody (miejsce 7 – telefony komórkowe LG). Radość pojawiła się, gdy nie było nas na miejscu piątym – oznaczało to, że zajmiemy lepsze miejsce niż przed rokiem. Za nami były już tradycyjnie mocne drużyny z Lublina i Zamościa. Czwarte miejsce i … rewelacyjni koledzy z Biłgoraja. Mamy więc podium! Zostały jeszcze drużyny z Łukowa - gospodarze, ubiegłoroczni triumfatorzy Finału Wojewódzkiego Turnieju - i Białej Podlaskiej  - zwycięzcy XI Finału Ogólnopolskego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Poznaniu w 2007 r. Po chwili wszystko staje się jasne – zajęliśmy trzecie miejsce. Zwyciężyli koledzy z Białej Podlaskiej, gdzie w przyszłym roku postaramy się równie godnie reprezentować naszą Szkołę i Powiat.

 

W składzie drużyny byli uczniowie III klasy Technikum Mechanicznego (wychowawca Andrzej Pawluk):

Marek Krótkiewicz

Adam Oziemczuk

Mateusz Goławski

Opiekun: Wojciech Jarząbek

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 27 maja 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5840935