tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow XI Festiwal Pieśni Patriotycznej w Tucznej
XI Festiwal Pieśni Patriotycznej w Tucznej
Napisał Sekretariat   
Wtorek 15 listopada 2011

Z okazji Święta Niepodległości nasz chór reprezentował szkołę podczas XI Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. Festiwal miał miejsce 13 listopada w Zespole Szkół w Tucznej i zgromadził chóry i zespoły występujące w różnych kategoriach wiekowych – od przedszkolaków po dorosłych. W sumie w konkursie wzięło udział ok. 450 osób.

  Nasz szkolny zespół w składzie kameralnym wykonał przed licznie zgromadzoną publicznością pieśni żołnierskie o tematyce niepodległościowej.

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 15 listopada 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5840670