tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Chór na Festiwalu Pieśni Patriotycznej
Chór na Festiwalu Pieśni Patriotycznej
Napisał Sekretariat   
Środa 16 listopada 2011

W sobotę 5 listopada br. szkolny chór zaprezentował repertuar patriotyczny podczas Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego, Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźctwie. Konkurs zatytułowany „Ojczyzno moja najmilsza” zorganizowało Centrum Kultury w Lublinie, a przesłuchania uczestników odbyły się w murach Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie. Ideą turnieju było kształtowanie uczuć patriotycznych, upowszechnianie polskiej tradycji narodowej oraz wzmocnienie identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym.

 

Nasz chór wykonał dwa utwory: piosenkę legionową „List do cara” oraz hymn strzelców z okresu powstania styczniowego „Hej, strzelcy wraz”. Wyjazd był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności na forum wojewódzkim, zmierzenia się ze sceną oraz spotkania z innymi chórami z regionu.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5851480