tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Chór na Festiwalu Pieśni Patriotycznej
Chór na Festiwalu Pieśni Patriotycznej
Napisał Sekretariat   
Środa 16 listopada 2011

W sobotę 5 listopada br. szkolny chór zaprezentował repertuar patriotyczny podczas Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego, Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźctwie. Konkurs zatytułowany „Ojczyzno moja najmilsza” zorganizowało Centrum Kultury w Lublinie, a przesłuchania uczestników odbyły się w murach Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie. Ideą turnieju było kształtowanie uczuć patriotycznych, upowszechnianie polskiej tradycji narodowej oraz wzmocnienie identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym.

 

Nasz chór wykonał dwa utwory: piosenkę legionową „List do cara” oraz hymn strzelców z okresu powstania styczniowego „Hej, strzelcy wraz”. Wyjazd był okazją do zaprezentowania swoich umiejętności na forum wojewódzkim, zmierzenia się ze sceną oraz spotkania z innymi chórami z regionu.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
4636442