tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Spotkanie dobrosąsiedzkie w Modrzewiaku
Spotkanie dobrosąsiedzkie w Modrzewiaku
Napisał Sekretariat   
Piątek 2 grudnia 2011

          Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie współpracuje ze szkołą średnią w Szacku na Ukrainie. W ramach podpisanej umowy odbywają się wzajemne wizyty przedstawicieli szkół, uczniowie i nauczyciele poznają wzajemną historię i kulturę. 24 listopada bieżącego roku gościliśmy w naszej szkole delegację uczniów i nauczycieli z Szacka z dyrektorem szkoły Walerym Michalczukiem na czele.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie współpracuje ze szkołą średnią w Szacku na Ukrainie. W ramach podpisanej umowy odbywają się wzajemne wizyty przedstawicieli  szkół, uczniowie i nauczyciele poznają wzajemną historię i kulturę. 24 listopada bieżącego roku gościliśmy w naszej szkole delegację uczniów i nauczycieli z Szacka z dyrektorem szkoły Walerym Michalczukiem na czele. Wizytę uświetniła obecność Kierownika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego we Włodawie Pana Leszka Popika. Wszyscy  obecni zwiedzili szkołę, obejrzeli klasopracownie i bibliotekę szkolną a najbardziej spodobały się tablice interaktywne wykorzystywane na lekcjach. Odbyło się spotkanie z uczniami i nauczycielami, na którym  przybyłych gości przywitał występ szkolnego chóru z „Modrzewiaka” pod kierunkiem Barbary Grondkowskiej.

Uczniowie z Szacka ubrani w tradycyjne ukraińskie stroje również przedstawili swój program artystyczny dla naszej młodzieży nauczycieli.

Potem nastąpił wspólny wyjazd do hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze,  który był jednym z elementów poznawania historii. Wszyscy  wrócili bardzo wzruszeni i przejęci. Wizyta trwała cały dzień, zostały nawiązane pierwsze przyjaźnie, wymienione maile. Wieczorem nadszedł czas rozstania,  ale już zaplanowane są kolejne spotkania. Wszystkim pozostały same miłe wspomnienia.

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 12 grudnia 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
4575082