tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Uczniowie Modrzewskiego w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej
Uczniowie Modrzewskiego w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej
Napisał Sekretariat   
Monday, 12 December 2011

        Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS powstało na podstawie umowy między Fundacją Русский Мир i Uniwersytetem M. Curie- Skłodowskiej w Lublinie.

       W ramach popularyzacji języka rosyjskiego  w dniu 7 grudnia 2011r. z grupą młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego zorganizowaliśmy wyjazd do Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej.Zostaliśmy przywitani przez Panią doktor Swietłanę Szaszkową- dyrektora centrum, studentów II roku rosjoznawstwa oraz pracowników ośrodka.Z okazji 300 rocznicy urodzin Michaiła Łomonosowa studenci przygotowali prezentację multimedialną o życiu i działalności naukowej wybitnego rosyjskiego przyrodnika, filozofa, filologa, poety i współzałożyciela Uniwersytetu w Moskwie. Obejrzeliśmy również  film o historii Kremla i obraz charakterystyczny dla współczesnego kina rosyjskiego : Czarna błyskawica z rolą wybitnego aktora filmowego i teatralnego Siergieja Garmasza . Wizyta w centrum wzbudziła duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży. W II semestrze planujemy kolejny wyjazd i mamy nadzieję, że będzie równie pożyteczny i przyjemny.

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 12 December 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3875594