tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Uczniowie Modrzewskiego w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej
Uczniowie Modrzewskiego w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 12 grudnia 2011

        Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS powstało na podstawie umowy między Fundacją Русский Мир i Uniwersytetem M. Curie- Skłodowskiej w Lublinie.

       W ramach popularyzacji języka rosyjskiego  w dniu 7 grudnia 2011r. z grupą młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego zorganizowaliśmy wyjazd do Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej.Zostaliśmy przywitani przez Panią doktor Swietłanę Szaszkową- dyrektora centrum, studentów II roku rosjoznawstwa oraz pracowników ośrodka.Z okazji 300 rocznicy urodzin Michaiła Łomonosowa studenci przygotowali prezentację multimedialną o życiu i działalności naukowej wybitnego rosyjskiego przyrodnika, filozofa, filologa, poety i współzałożyciela Uniwersytetu w Moskwie. Obejrzeliśmy również  film o historii Kremla i obraz charakterystyczny dla współczesnego kina rosyjskiego : Czarna błyskawica z rolą wybitnego aktora filmowego i teatralnego Siergieja Garmasza . Wizyta w centrum wzbudziła duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży. W II semestrze planujemy kolejny wyjazd i mamy nadzieję, że będzie równie pożyteczny i przyjemny.

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 12 grudnia 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5834704