tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego
30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego
Napisał Sekretariat   
Monday, 19 December 2011

      13 grudnia b.r. upamiętniliśmy w naszej szkole 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W tym celu podjęliśmy cykl działań przybliżających naszej młodzieży  tragiczne wydarzenia    w Polsce z grudnia 1981 roku, m.in. przygotowaliśmy  wyeksponowaliśmy na terenie szkoły wystawę pt. „13 grudnia 1981.Wojna z narodem. Pamiętamy!”

       ,na każdej przerwie międzylekcyjnej na hallu szkoły wyświetlaliśmy fragmenty przemówienia do narodu gen. W. Jaruzelskiego wprowadzającego stan wojenny w kraju oraz inscenizowaliśmy przemarsz demonstracji protestacyjnej – grupy młodzieży, która z flagą „Solidarności”, plakatami typu „Precz z PZPR-owską propagandą!”,

 „Zaufajmy władzy to będziemy nadzy!”, ulotkami  treści „13 XII 1981 zginęła tragicznie wolność.

 

 Naród wierzący  zmartwychwstanie” i okrzykami „Precz z komuną!”, „Solidarni!”, „Orła WRONa nie pokona!” przemierzała wszerz i wzdłuż budynek szkoły, budząc zaciekawienie społeczności uczniowskiej i wzruszenie nauczycieli.     W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za pomoc techniczną dla Pan Tomasza Skrzyńskiego – nauczyciela informatyki oraz Damiana Hasiewicza i Kamila Kasztelana – uczniów kl. IV Technikum Informatycznego.

Jednak szczególne wyrazy podziękowania należą się uczniom klasy I TBG, którzy  wielkim zapałem i zaangażowaniem wcielili się w role demonstrantów i udzielili nam ciekawej lekcji historii.      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na galerii szkolnej!  

Organizatorzy 

Sławomir Potapczuk

Renata Sidoruk

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 04 April 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3666572