tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Sukces włodawskich kickboxerów w "V CMP MAZOVIA CUP INTERNATIONAL"
Sukces włodawskich kickboxerów w "V CMP MAZOVIA CUP INTERNATIONAL"
Napisał Sekretariat   
Środa 21 grudnia 2011

Na jednych z większych zawodów organizowanych w Polsce w Tarczynie w których wystąpiło 260 zawodników z całej Polski – zapowiadali się także Belgowie i Holendrzy, wystąpiła reprezentacja MKS „Mechanik” Włodawa, wyłoniona w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w których zawodnicy zdobyli 8 medali w tym 7 złotych. W skład reprezentacji weszli Natalia Jańczak, Oskar Stroński, Małgorzata Choma oraz Beata Rusiecka. Zawodnicy włodawskiego „Skorpionu” mogli rywalizować z zawodnikami z całego kraju w różnych formach walki i stoczyć wiele pojedynków.

Walki były toczone w regulaminie semi-contact (szermierka na ręce i nogi), light-kick rules (walki z uderzeniami na udo)oraz UFR rules (runda boksu runda kickboxingu oraz runda kickboxingu z uderzeniami na udo.).

Najlepiej zaprezentowała się Natalia Jańczak oraz Małgorzata Choma. Natalka zdobyła aż trzy medale Złoty, Srebrny i Brązowy w różnych formach walki, w semi brązowy medal w light-kick srebrny i UFR złoty. Natalia pokazała charakter prawdziwej wojowniczki, doznając kontuzji żebra w walkach semi-contact przystąpiła do walki finałowej na zasadach light kick z Mistrzynią Świata Tang Soo Do, Pauliną Woźniak, która wyczuła kontuzje rywalki i poprawiła kopnięciem okrężnym. Trener chciał przerwać walkę ale Natalia nie wyraziła zgody i do końca walczyła ulegając jednak doświadczonej zawodniczce. Paulina Woźniak tytuł Mistrzyni Świata zdobyła w Wali.

Natomiast Małgorzata Choma zaskoczyła swoja postawą wszystkich startując po raz pierwszy w walkach semi-contact, wygrała z doświadczoną zawodniczką z Team Nadstal i przechodząc do strefy medalowej. Tam jednak uległa zawodniczce Alien Łódź i został jej pojedynek o 3 miejsce z zawodniczką z Częstochowy.

To co nie udało się w semi udało się w UFR oraz Light-kick rules, tam Małgorzata zdobyła dwa złote medale w jednej z walk finałowych pokonując koleżankę z klubu Beate Rusiecką która zdobyła srebrny medal.

Oskar Stroński który miał bardzo silnie obsadzona kategorie wagową przy odrobinie szczęścia również zdobył złoty medal pokonując w pierwszym pojedynku wyraźnie zawodnika z Wejherowa, następny pojedynek rywal oddał walkowerem a w finale został ogłoszony zwycięzcą przez poddanie zawodnika.

 

Podsumowując:

 Natalia Jańczak Junior - 3 medale, złoty, srebrny, brązowy

Małgorzata Choma Junior - dwa złote Medale

Oskar Stroński Kadet - złoty medal

Beata Rusiecka Kadet - srebrny medal

 

Do zawodów przygotował zawodników trener Sylwester Protas.

 

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Włodawa oraz sponsorowi Panu Wiesławowi Blicharskiemu z firmy Handbud Włodawa, serdecznie dziękujemy i Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt.!!!

 

Ze sportowym pozdrowieniem

MKS „Mechanik”Włodawa

Ostatnia aktualizacja ( Środa 21 grudnia 2011 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5834618