tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Modrzewiacy do Brukseli!
Modrzewiacy do Brukseli!
Napisał Sekretariat   
Friday, 13 January 2012

      

          Wojewódzki finał Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla duetów uczniowskich, który odbył się 11 stycznia w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Chełmie, na długo pozostanie w pamięci uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie.

 

       Jakub Mazurek i Bartosz Głogowski  zajęli pierwsze miejsce oraz zdobyli główną nagrodą, którą jest czterodniowy wyjazd do Brukseli  ufundowany przez prof. Lenę Kolarską-Bobińską, posła do Parlamentu Europejskiego. Jakub i Bartosz, przygotowani przez Panią Magdalenę Kratiuk , po mistrzowsku przedstawili swoją prezentację na temat „4000. Muzea w Niemczech” sięgając po laury zwycięstwa.

         W konkursie brał udział jeszcze jeden duet ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie, przygotowany przez Panią Jadwigę Bańkowską–Popiołek, Mateusz Wołoszun i Adrian Bzowski. Oni również wyróżnili się w konkursie, uzyskując wysoką punktację i pamiątkowe dyplomy.Gratulujemy tak wielkiego sukcesu zarówno uczniom, jak i ich nauczycielom, oraz życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 17 January 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3908111