tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Studenci z Japnii i Egiptu prowadzą zajęcia z j. angielskego
Studenci z Japnii i Egiptu prowadzą zajęcia z j. angielskego
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 5 marca 2012

        W dniach 27.02 - 02.03. 2012 r. ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie gościło w swoich podwojach dwóch studentów z Japonii i Egiptu w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem AIESEC POLSKA.

       Stowarzyszenie to zajmuje się wymianą studentów, którzy prowadzą w Polsce zajęcia w języku angielskim zapoznając polskich uczniów z kulturą, historią i językiem swojego kraju. Pozwala to na poszerzenie wiedzy i świadomości w zakresie problemów społeczno-ekonomicznych, zrozumienia różnic kulturowych oraz umożliwia studentom zdobycie doświadczeń praktycznych, a polskim uczniom dodatkowo daje możliwość praktycznego zastosowania swoich umiejętności w zakresie języka angielskiego .

       Wszyscy wyrazili nadzieję, że w przyszłym roku znowu będą mieli możliwość poznania kolejnych studentów tym razem w ramach dłuższych warsztatach.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5851324