tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Projekt Szkoła Nowych Technologii
Projekt Szkoła Nowych Technologii
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 28 March 2012
      Uczniowie klas technikum informatycznego wzięli udział w 5 godzinnym szkoleniu w ramach projektu Szkoła Nowych Technologii, realizowanego przez firmę Microsoft.

     Głównym celem projektu jest popularyzacja wśród uczniów nowych technologii z branży IT. Udostępnienie młodzieży najnowszej wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjno - komunikacyjnych przekłada się na zwiększone szanse rozwoju młodych ludzi i ich dobre przygotowanie do życia w nowoczesnym świecie.
      Szkolenie, prowadzone przez trenerów z Microsoftu - Pawła Niewęgłowskiego i Piotra Pietrasa było bardzo ciekawe. Windows Phone, HTML5, Kinect, Windows Live to technologie, z którymi w bardzo interesujący i przystępny sposób prowadzący zapoznali uczniów . Pasja, z jaką młodzi informatycy - trenerzy przekazali swoją wiedzę, bezpośredni kontakt, rozmowa o tym jak można swoje zainteresowania informatyką przełożyć na konkretne działania sprzyjające rozwojowi zawodowemu.
       Szkoła Nowych Technologii to wyjątkowy na skalę Polski i Europy projekt edukacyjny, realizowany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz firmę Microsoft, w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning, realizowanego w 115 państwach, a w Polsce znanego pod nazwą Partnerstwo dla Przyszłości.
Niebawem szkolenie w ramach projektu "Szkoła Nowych Technologii" odbędą nauczyciele z Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4033712