tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Projekt Szkoła Nowych Technologii
Projekt Szkoła Nowych Technologii
Napisał Sekretariat   
Środa 28 marca 2012
      Uczniowie klas technikum informatycznego wzięli udział w 5 godzinnym szkoleniu w ramach projektu Szkoła Nowych Technologii, realizowanego przez firmę Microsoft.

     Głównym celem projektu jest popularyzacja wśród uczniów nowych technologii z branży IT. Udostępnienie młodzieży najnowszej wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjno - komunikacyjnych przekłada się na zwiększone szanse rozwoju młodych ludzi i ich dobre przygotowanie do życia w nowoczesnym świecie.
      Szkolenie, prowadzone przez trenerów z Microsoftu - Pawła Niewęgłowskiego i Piotra Pietrasa było bardzo ciekawe. Windows Phone, HTML5, Kinect, Windows Live to technologie, z którymi w bardzo interesujący i przystępny sposób prowadzący zapoznali uczniów . Pasja, z jaką młodzi informatycy - trenerzy przekazali swoją wiedzę, bezpośredni kontakt, rozmowa o tym jak można swoje zainteresowania informatyką przełożyć na konkretne działania sprzyjające rozwojowi zawodowemu.
       Szkoła Nowych Technologii to wyjątkowy na skalę Polski i Europy projekt edukacyjny, realizowany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz firmę Microsoft, w ramach międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning, realizowanego w 115 państwach, a w Polsce znanego pod nazwą Partnerstwo dla Przyszłości.
Niebawem szkolenie w ramach projektu "Szkoła Nowych Technologii" odbędą nauczyciele z Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4168197