tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Pozdrowienia od Absolwentów
Pozdrowienia od Absolwentów
Napisał Sekretariat   
Wtorek 3 kwietnia 2012

Dzień dobry!    

Panie Stanisławie byłam właśnie na stronie internetowej II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we Włodawie. Widzę, że powstała bardzo fajna baza absolwentów tej Szkoły.

Wpisałam siebie swoje imię i nazwisko no niestety ale nie pojawiłam się. Mam nadzieję, że strona jest jeszcze w trakcie uzupełniania.Myślę, że niebawem znajdę swoje nazwisko na stronie.
Jestem bardzo dumna z tego że skończyłam tę Szkołę, to były bardzo fajne lata w moim życiu. Razem z siostrami "Solan" biegałyśmy na zawodach aby godnie reprezentować naszą Szkołę:).

Proszę pozdrowić /o ile jeszcze pracują/ nauczycieli którym dużo zawdzięczam a mianowicie: Panią Beatę Koszot od j. polskiego, Panią Renatę Wólczyńską od biologii, Panią Jadwigę Stadnik od geografii, Panią Jolantę Michaluk od fizyki, PAnią Renatę Kuziomkę (Kusiuk)od matematyki, która bardzo dużo nas nauczyła mimo że była wówczas młodą nauczycielką /zadania na matematyce jak też na fizyce czy chemii rozwiązywałam z zapartym tchem i z rumieńcami na policzkach takie to było piękne i interesujące bo uczyli nas odpowiedni nauczyciele:)/.
Pozdrawiam i pozostaję z wyrazami szacunku,

dr Magdalena Solan

P.s siostry są "prawniczkami";)

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 3 kwietnia 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5851457