tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Mechanicy w Poznaniu
Mechanicy w Poznaniu
Napisał Sekretariat   
Środa 18 kwietnia 2012

W dniach 12-13 kwietnia, mechanicy z naszego technikum wybrali się do Poznania, gdzie uczestniczyli w trzech ciekawych wydarzeniach. 

      Pierwsze z nich, to Targi Techniki Motoryzacyjnej 2012, po raz kolejny organizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Swoją ofertę prezentowali tu przedstawiciele firm  specjalizujących się w kompleksowym wyposażeniu warsztatów samochodowych, częściach zamiennych, narzędziach oraz zaopatrzeniu myjni.   Drugim wydarzeniem był udział drużyny reprezentującej nasz Zespół Szkół Zawodowych w półfinale XVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej.

 

      Po raz pierwszy w historii zmagania turniejowe rozgrywały się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej.   Trzecią atrakcją dla naszych uczniów była możliwość obejrzenia „od kuchni” MOTOR SHOW 2012. Wizyta przyszłych włodawskich techników mechaników na terenie MTP przypadła bowiem w piątek, kiedy odbywał się MOTOR SHOW VIP DAY. Mercedes, Porsche, Audi, Volvo, Rolls-Royce, Ferrari, Bentley, Lotus, Aston Martin… Było pięknie.

 Uczniowie i nauczyciele  z wielkim zainteresowaniem obejrzeli również  w przestrzeni specjalnej ekspozycję pt. Wzorcowa Szkoła, gdzie prezentowane były najnowsze techniki szkolenia przyszłych specjalistów od samochodów. Po licznych rozmowach z wystawcami i producentami wyposażenia pracowni wydaje się, że te niezwykle interesujące i nowoczesne eksponaty - ze względu na wysokie  koszty - pozostaną jeszcze jakiś czas  tylko w sferze naszych marzeń.   Na uwagę  zasługiwał także Żywy Warsztat, czyli Interaktywna Przestrzeń Pokazowa, w której każdy mógł spróbować swoich sił, pracując na najnowszych urządzeniach stosowanych w warsztatach. Ze względu na rodzaj pokazów, ekspozycja została podzielona na serwis diesla, wulkanizację, diagnostykę, blacharstwo i lakiernictwo, zaspokajając tym samym oczekiwania wszystkich pasjonatów mechaniki samochodowej.

    W Interaktywnej Ekspozycji „Myjnie samochodowe jako pomysł na biznes”, eksperci krok po kroku opowiadali, na czym polega cały mechanizm i udzielali porad wszystkim zainteresowanym działaniem myjni. Przyszli inwestorzy mogli dowiedzieć się między innymi, jak otworzyć własny biznes oraz jak dodać myjnię do prowadzonego warsztatu samochodowego.

   W ramach Projektu Specjalnego „Zarabiaj na swojej pasji - renowacja oldtimerów” można było zobaczyć i dowiedzieć się ,czego potrzeba, by otworzyć zakład renowacji zabytkowych samochodów. Projekt „Urządzenia przyszłości – tego nie możesz przegapić!” prezentował  nowości, na które powinien zwrócić uwagę każdy, kto myśli dalekowzrocznie i planując rozwój swojego biznesu, stawia na innowacyjne rozwiązania i technologie. Należała do nich  technologia pozwalająca na „zatankowanie” do pełna samochodu elektrycznego prądem stałym w 15-30 minut.

   Na koniec, przed opuszczeniem terenu Targów,  nasz kolega Mateusz pokazał wszystkim, jak należy zmieniać koło         na czas. Podczas konkursowego finału dnia dokonał tego w 37 sekund! Niestety, finał konkursu odbywał się w niedzielę, gdy my byliśmy już we Włodawie. Z tego powodu Mateusz nie mógł  wystąpić w finale konkursu i wygrać nagrody głównej – VW Up!

   Opiekunem drużyny reprezentującej Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące w Turnieju Wiedzy Samochodowej był Wojciech Jarząbek, zwiedzającymi Targi opiekował się Andrzej Pawluk, a nad całością czuwał Mariusz Dyduch.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 18 kwietnia 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5851402