tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow  Lekcje europejskie w "Modrzewiaku"
 Lekcje europejskie w "Modrzewiaku"
Napisał Sekretariat   
Środa 26 września 2012

W dniach od 17 do 24 .09 br Małgorzata Oleniak nauczyciel WOS i Historii w naszej szkole we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego przeprowadziła cykl warsztatów na temat funduszy europejskich, a zwłaszcza: Programu Rozwoju Polski Wschodniej w ramach tzw. „ Lekcji o Funduszach Europejskich”.

Młodzież korzystając z komiksu, quizu i rebusów miała możliwość rywalizować ze sobą ze znajomości pojęć  i realizacji projektów w naszym regionie. Dla najlepszych ufundowano ciekawe nagrody.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 26 września 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5834584