tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Współpraca z Uniwersytetem Warszawskim
Współpraca z Uniwersytetem Warszawskim
Napisał Sekretariat   
Środa 3 października 2012

         W dniach od 19 do 22 września  uczniowie klasy III LO b Jarząbek Marcin, Jakub Mazurek, Jakub Momot oraz uczennica klasy II technikum informatycznego Justyna Komarowska uczestniczyli w Olimpijskim Obozie Informatycznym dla średniozaawansowanych w Warszawie.  

                  Zajęcia odbywały się w pracowniach i salach Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Banacha 2. Program warsztatów obejmował podstawowe techniki algorytmiczne przydatne w rozwiązywaniu zadań olimpijskich, takie jak: wyszukiwanie binarne i jego zastosowania, szacowanie złożoności obliczeniowej, programowanie dynamiczne, algorytmy zachłanne i podstawy teorii grafów. 

          W obozie uczestniczyło około 90 uczniów z całej polski. Organizatorami obozu była Olimpiada Informatyczna reprezentowana przez P. T. Kurana oraz pracowników UW, wraz z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej. Życzymy uczestnikom sukcesów w zbliżającej się XX Olimpiadzie Informatycznej.

Opiekun wyjazdu: Stanisław Kwaśniewicz

Ostatnia aktualizacja ( Środa 3 października 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4636515