tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Współpraca z Uniwersytetem Warszawskim
Współpraca z Uniwersytetem Warszawskim
Napisał Sekretariat   
Środa 3 października 2012

         W dniach od 19 do 22 września  uczniowie klasy III LO b Jarząbek Marcin, Jakub Mazurek, Jakub Momot oraz uczennica klasy II technikum informatycznego Justyna Komarowska uczestniczyli w Olimpijskim Obozie Informatycznym dla średniozaawansowanych w Warszawie.  

                  Zajęcia odbywały się w pracowniach i salach Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Banacha 2. Program warsztatów obejmował podstawowe techniki algorytmiczne przydatne w rozwiązywaniu zadań olimpijskich, takie jak: wyszukiwanie binarne i jego zastosowania, szacowanie złożoności obliczeniowej, programowanie dynamiczne, algorytmy zachłanne i podstawy teorii grafów. 

          W obozie uczestniczyło około 90 uczniów z całej polski. Organizatorami obozu była Olimpiada Informatyczna reprezentowana przez P. T. Kurana oraz pracowników UW, wraz z Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej. Życzymy uczestnikom sukcesów w zbliżającej się XX Olimpiadzie Informatycznej.

Opiekun wyjazdu: Stanisław Kwaśniewicz

Ostatnia aktualizacja ( Środa 3 października 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5840940