tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Współpraca z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki
Współpraca z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki
Napisał Sekretariat   
Środa 3 października 2012

           We wrześniu 2012 uroczystą konferencją w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zakończyło się czteroletnie działanie projektu „Informatyka plus”, w którym uczestniczyła również nasza szkoła. To jeden z największych polskich projektów edukacyjnych, który powstał w wyniku współpracy szkół wyższych ze szkołami średnimi.
             Warto przypomnieć, że działania skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mające na celu podwyższenie kompetencji ICT, były prowadzone w latach 2008-2012 w ramach wspieranego ze środków Unii Europejskiej projektu „Informatyka plus”, realizowanego w województwach mazowieckim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, lubelskim oraz podlaskim.

          Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w pierwszej edycji rankingu IT-SZKOŁA zrealizowanej w ramach tego projektu, ocenianej na podstawie różnorodnej aktywności uczniów i nauczycieli w działaniach projektu.

Współpraca z Wyższą Szkołą Informatyki w Warszawie

W czasie trwania projektu nasi uczniowie brali czynny udział w zajęciach organizowanych przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.

Nauczyciele korzystali i w dalszym ciąg korzystają z pomocy dydaktycznych opracowanych i udostępnionych nam przez pracowników uczelni.

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 4 października 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5851494