tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Współpraca z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki
Współpraca z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki
Napisał Sekretariat   
Środa 3 października 2012

           We wrześniu 2012 uroczystą konferencją w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zakończyło się czteroletnie działanie projektu „Informatyka plus”, w którym uczestniczyła również nasza szkoła. To jeden z największych polskich projektów edukacyjnych, który powstał w wyniku współpracy szkół wyższych ze szkołami średnimi.
             Warto przypomnieć, że działania skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mające na celu podwyższenie kompetencji ICT, były prowadzone w latach 2008-2012 w ramach wspieranego ze środków Unii Europejskiej projektu „Informatyka plus”, realizowanego w województwach mazowieckim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, lubelskim oraz podlaskim.

          Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w pierwszej edycji rankingu IT-SZKOŁA zrealizowanej w ramach tego projektu, ocenianej na podstawie różnorodnej aktywności uczniów i nauczycieli w działaniach projektu.

Współpraca z Wyższą Szkołą Informatyki w Warszawie

W czasie trwania projektu nasi uczniowie brali czynny udział w zajęciach organizowanych przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki.

Nauczyciele korzystali i w dalszym ciąg korzystają z pomocy dydaktycznych opracowanych i udostępnionych nam przez pracowników uczelni.

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 4 października 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4439260