tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Zespół dziecięco-młodzieżowy "Wołyńskie Słowiki" w naszej szkole
Zespół dziecięco-młodzieżowy "Wołyńskie Słowiki" w naszej szkole
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 5 listopada 2012
Po raz drugi we Włodawie gościł dziecięco-młodzieżowy zespół pieśni i tańca „Wołyńskie Słowiki” Towarzystwa Kultury Polskiej im. T. Kościuszki z Łucka na Ukrainie.
Na zaproszenie dyrektorów placówek oświatowych Zespołu Szkół Zawodowych i II Liceum Ogólnokształcącego im. A.F. Modrzewskiego we Włodawie – Eugeniusza Omelczuka oraz Młodzieżowego Domu Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie – Marka Wójcigi, dzieci i młodzież pochodzenia polskiego z Ukrainy koncertowali w murach szkoły ZSZ i II.L.O. we Włodawie przed społecznością szkolną, a także przygotowali również kameralny koncert połączony z warsztatami tanecznymi dla wychowanków MDK-u Zespołu Tańca Ludowego „Włodawiacy”, który miał miejsce w siedzibie placówki w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury.
Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 5 listopada 2012 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5834651