tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wagary z PWSZ w Chełmie
Wagary z PWSZ w Chełmie
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 25 marca 2013

Dzień wagarowicza 31 uczniów klas maturalnych naszej szkoły spędziło na „wagarach” w Chełmie.  Darmową wycieczkę do Chełma zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

 

Wystartowaliśmy spod hali sportowej o godzinie 8:45. Na miejscu przyjęto nas pokazem oferty edukacyjnej PWSZ. Mimo bardzo szerokiego zakresu kształcenia pracownicy naukowi dosyć szybko uporali się z przedstawieniem oferty. Drugą część wycieczki spędziliśmy zwiedzając najnowocześniejsze w skali kraju laboratoria, które wchodzą w skład Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich 8 km od Chełma. Mogliśmy zobaczyć obróbkę elementów sterowaną całkowicie numerycznie, cięcie blachy grubości 5mm przy użyciu wody oraz plazmy, badanie wytrzymałościowe elementów spawanych, mogliśmy ręcznie sterować robotem i wiele innych ciekawych doświadczeń i eksponatów technicznych. Wracaliśmy z przekonaniem, że czas spędzony na wagarach nie został stracony. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 25 marca 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5733931