tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wagary z PWSZ w Chełmie
Wagary z PWSZ w Chełmie
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 25 marca 2013

Dzień wagarowicza 31 uczniów klas maturalnych naszej szkoły spędziło na „wagarach” w Chełmie.  Darmową wycieczkę do Chełma zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

 

Wystartowaliśmy spod hali sportowej o godzinie 8:45. Na miejscu przyjęto nas pokazem oferty edukacyjnej PWSZ. Mimo bardzo szerokiego zakresu kształcenia pracownicy naukowi dosyć szybko uporali się z przedstawieniem oferty. Drugą część wycieczki spędziliśmy zwiedzając najnowocześniejsze w skali kraju laboratoria, które wchodzą w skład Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich 8 km od Chełma. Mogliśmy zobaczyć obróbkę elementów sterowaną całkowicie numerycznie, cięcie blachy grubości 5mm przy użyciu wody oraz plazmy, badanie wytrzymałościowe elementów spawanych, mogliśmy ręcznie sterować robotem i wiele innych ciekawych doświadczeń i eksponatów technicznych. Wracaliśmy z przekonaniem, że czas spędzony na wagarach nie został stracony. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 25 marca 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5946105