tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Bociany przyniosły zwycięstwo
Bociany przyniosły zwycięstwo
Napisał Sekretariat   
Sunday, 28 April 2013

   18 kwietnia odbył się finał V Konkursu Slawistycznego. I miejsce zajęły w nim uczennice naszej szkoły: Paulina Grzywaczewska(kl. III LO„a”), Dorota Książek (kl. I LO „b”) i Agnieszka Torbicz (kl.I LO „b”).

  Konkurs poświęcony jest problematyce dotyczącej specyfiki i odmienności kultury, zwyczajów, obrzędów, sposobów świętowania krajów słowiańskich. Dziewczęta z Modrzewiaka perfekcyjnie przygotowały prezentację zatytułowaną „Busłowe łapy”(„Bocianie łapy”), w której omówiły i zademonstrowały obrzędy związane ze Świętem Zwiastowania, popularne niegdyś na wschodniej Ukrainie, Białorusi oraz na nadbużańskich ziemiach polskich.

 

  Uczennice wykazały się olbrzymią wiedzą z zakresu etnografii, religioznawstwa, językoznawstwa a także umiejętnościami autoprezentacji i wykorzystania różnych form komunikacji. Do swojej prezentacji zaangażowały nawet konkursową publiczność, która została poczęstowana tytułowymi łapami czyli bułeczkami w kształcie bocianich łap, wypiekanymi na święto Matki Bożej Roztwornej.

  Do konkursowych zmagań uczennice przygotowywały się pod okiem p. Urszuli Kalenik- nauczycielki języka rosyjskiego i polonistki p. Renaty Holaczuk. Podczas finału uczennicom towarzyszył także dyrektor szkoły p. Eugeniusz Omelczuk.

  Należy podkreślić, że licealistki z II LO były we Włodawie zwyciężyły również w rejonowych eliminacjach tego konkursu, które odbyły się 4 kwietnia w Białej Podlaskiej. Organizatorem konkursu był Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Marii CurieSkłodowskiej w Lublinie, Kolegium Licencjackie UMCS w Białej Podlaskiej, Koło Naukowe Slawistów przy Kolegium Licencjackim UMCS w Białej Podlaskiej i Podlaska Fundacja Wspierania Talentów.

Ostatnia aktualizacja ( Sunday, 28 April 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3943288