tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Pamiętamy o Katyniu
Pamiętamy o Katyniu
Napisał Sekretariat   
Sunday, 28 April 2013

    10 kwietnia 2013r. uczestniczyliśmy w obchodach rocznicy Zbrodni Katyńskiej i uroczystości poświęcenia sztandaru Stowarzyszenia Rodzina Katyńska Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Katyńskim na cmentarzu wojennym we Włodawie. Przygotowaliśmy także widowisko słowno-muzyczne zaprezentowane w kościele Najświętszego Serca Jezusowego.

   Wraz z uczniami naszej szkoły wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. W role cierpiących matek i żon wcieliły się: Agnieszka Szajewska, Dorota Książek, Karolina Antoniszewska, Agnieszka Torbicz. Role mężczyzn wyruszających na wojnę odegrali: Dominik Milaniuk, Damian Szymanek oraz Tomasz Szaruga – prawnuk policjanta zamordowanego w Miednoje. Nazwiska mieszkańców ziemi włodawskiej zamordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie przywołali: Agata Trumińska i Piotr Bogdanowicz. Oprawę muzyczną zapewnili: Paweł Woszczyński, Rafał Rędziniak (absolwent naszej szkoły) oraz chór Gaudeamus ze SP nr 3 pod kierunkiem p. Małgorzaty  Błażejczyk i p. Renaty Ślązak. Reżyserkami spektaklu były: p. Renata Holaczuk (polonistka z Modrzewiaka) oraz p. Agata Popik (nauczycielka historii w SP nr 3). W uroczystościach szkołę reprezentowali także: nauczyciele, klasy mundurowe, poczet sztandarowy. Delegacji  ZSZ Nr 1 i II LO przewodniczył dyrektor p. Eugeniusz Omelczuk.

 

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
3832943