tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Pamiętamy o Katyniu
Pamiętamy o Katyniu
Napisał Sekretariat   
Niedziela 28 kwietnia 2013

    10 kwietnia 2013r. uczestniczyliśmy w obchodach rocznicy Zbrodni Katyńskiej i uroczystości poświęcenia sztandaru Stowarzyszenia Rodzina Katyńska Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Katyńskim na cmentarzu wojennym we Włodawie. Przygotowaliśmy także widowisko słowno-muzyczne zaprezentowane w kościele Najświętszego Serca Jezusowego.

   Wraz z uczniami naszej szkoły wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. W role cierpiących matek i żon wcieliły się: Agnieszka Szajewska, Dorota Książek, Karolina Antoniszewska, Agnieszka Torbicz. Role mężczyzn wyruszających na wojnę odegrali: Dominik Milaniuk, Damian Szymanek oraz Tomasz Szaruga – prawnuk policjanta zamordowanego w Miednoje. Nazwiska mieszkańców ziemi włodawskiej zamordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie przywołali: Agata Trumińska i Piotr Bogdanowicz. Oprawę muzyczną zapewnili: Paweł Woszczyński, Rafał Rędziniak (absolwent naszej szkoły) oraz chór Gaudeamus ze SP nr 3 pod kierunkiem p. Małgorzaty  Błażejczyk i p. Renaty Ślązak. Reżyserkami spektaklu były: p. Renata Holaczuk (polonistka z Modrzewiaka) oraz p. Agata Popik (nauczycielka historii w SP nr 3). W uroczystościach szkołę reprezentowali także: nauczyciele, klasy mundurowe, poczet sztandarowy. Delegacji  ZSZ Nr 1 i II LO przewodniczył dyrektor p. Eugeniusz Omelczuk.

 

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4688874