tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Gminowo podsumowane
Gminowo podsumowane
Napisał Sekretariat   
Wtorek 25 czerwca 2013

      Delegacja uczniów naszej szkoły wraz z koordynatorem projektu, P. Małgorzatą Oleniak wzięła udział w podsumowaniu projektu Gminowo. Uroczystość odbyła się  dnia 20-21 czerwca 2013 r. w Warszawie

       Korzystając ze znanej już z projektu "gry miejskiej", młodzież przeprowadziła monitoring miasta Warszawy pod względem sportu i turystyki, edukacji, bezpieczeństwa oraz przestrzeni przyjaznej rodzinie. W ten sposób dokonano oceny miasta, jego użyteczności dla mieszkańców i turystów. Gra była także okazją do poznania miasta stołecznego od "podszewki" - jego wad(korki), i zalet (wszechstronna infrastruktura i przestrzeń dla rodzin). Inicjatywa umożliwiła poznanie młodzieży z całej Polski, wymianę doświadczeń oraz wspaniałą zabawę edukacyjną. 

     Na koniec delegacja odebrała z rąk pani Joanny Różyckiej (koordynatorki projektu)  z Fundacji im. Roberta Schumana dyplomy zaświadczające o udziale w  projekcie.

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 25 czerwca 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4688873