tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Gminowo podsumowane
Gminowo podsumowane
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 25 June 2013

      Delegacja uczniów naszej szkoły wraz z koordynatorem projektu, P. Małgorzatą Oleniak wzięła udział w podsumowaniu projektu Gminowo. Uroczystość odbyła się  dnia 20-21 czerwca 2013 r. w Warszawie

       Korzystając ze znanej już z projektu "gry miejskiej", młodzież przeprowadziła monitoring miasta Warszawy pod względem sportu i turystyki, edukacji, bezpieczeństwa oraz przestrzeni przyjaznej rodzinie. W ten sposób dokonano oceny miasta, jego użyteczności dla mieszkańców i turystów. Gra była także okazją do poznania miasta stołecznego od "podszewki" - jego wad(korki), i zalet (wszechstronna infrastruktura i przestrzeń dla rodzin). Inicjatywa umożliwiła poznanie młodzieży z całej Polski, wymianę doświadczeń oraz wspaniałą zabawę edukacyjną. 

     Na koniec delegacja odebrała z rąk pani Joanny Różyckiej (koordynatorki projektu)  z Fundacji im. Roberta Schumana dyplomy zaświadczające o udziale w  projekcie.

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 25 June 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4075252