tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Kolonie polonijne
Kolonie polonijne
Napisał Sekretariat   
Czwartek 1 sierpnia 2013
Kolonie polonijne 2013

Tradycją lat ubiegłych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie gościła grupa dzieci z działającego w Łucku na Ukrainie Towarzystwa Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki. Młodzi Polonusi pod opieką p. Ludmiły Jagodzińskiej oraz p. Oksany Kurchyk przyjechali do Polski na zaproszenie Prezesa Chełmskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska - Pana Marka Jaroszka.

    

      Organizatorom udało się przybliżyć zagranicznym gościom polską tradycję, kulturę i przede wszystkim język polski. Uczestnicy kolonii korzystali z sali gimnastycznej oraz pracowni komputerowych. Szczególną atrakcję stanowiły kąpiele w Jeziorze Białym, spacery po Włodawie, a także wycieczki do Chełma, Lublina, Kozłówki oraz Zamościa. O bezpieczeństwo dzieci dbała opiekująca się kolonistami grupa nauczycieli z „Modrzewiaka”, których życzliwość i kreatywność sprawiły, że zadowoleni z wakacyjnego pobytu goście niechętnie wyjeżdżali z Włodawy.

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 1 sierpnia 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
4688897