tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Kolonie polonijne
Kolonie polonijne
Napisał Sekretariat   
Thursday, 01 August 2013
Kolonie polonijne 2013

Tradycją lat ubiegłych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie gościła grupa dzieci z działającego w Łucku na Ukrainie Towarzystwa Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki. Młodzi Polonusi pod opieką p. Ludmiły Jagodzińskiej oraz p. Oksany Kurchyk przyjechali do Polski na zaproszenie Prezesa Chełmskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska - Pana Marka Jaroszka.

    

      Organizatorom udało się przybliżyć zagranicznym gościom polską tradycję, kulturę i przede wszystkim język polski. Uczestnicy kolonii korzystali z sali gimnastycznej oraz pracowni komputerowych. Szczególną atrakcję stanowiły kąpiele w Jeziorze Białym, spacery po Włodawie, a także wycieczki do Chełma, Lublina, Kozłówki oraz Zamościa. O bezpieczeństwo dzieci dbała opiekująca się kolonistami grupa nauczycieli z „Modrzewiaka”, których życzliwość i kreatywność sprawiły, że zadowoleni z wakacyjnego pobytu goście niechętnie wyjeżdżali z Włodawy.

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 01 August 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3832890