tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Kolonie polonijne
Kolonie polonijne
Napisał Sekretariat   
Czwartek 1 sierpnia 2013
Kolonie polonijne 2013

Tradycją lat ubiegłych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie gościła grupa dzieci z działającego w Łucku na Ukrainie Towarzystwa Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki. Młodzi Polonusi pod opieką p. Ludmiły Jagodzińskiej oraz p. Oksany Kurchyk przyjechali do Polski na zaproszenie Prezesa Chełmskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska - Pana Marka Jaroszka.

    

      Organizatorom udało się przybliżyć zagranicznym gościom polską tradycję, kulturę i przede wszystkim język polski. Uczestnicy kolonii korzystali z sali gimnastycznej oraz pracowni komputerowych. Szczególną atrakcję stanowiły kąpiele w Jeziorze Białym, spacery po Włodawie, a także wycieczki do Chełma, Lublina, Kozłówki oraz Zamościa. O bezpieczeństwo dzieci dbała opiekująca się kolonistami grupa nauczycieli z „Modrzewiaka”, których życzliwość i kreatywność sprawiły, że zadowoleni z wakacyjnego pobytu goście niechętnie wyjeżdżali z Włodawy.

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 1 sierpnia 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5530391