tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wernisaż naszego absolwenta
Wernisaż naszego absolwenta
Napisał Sekretariat   
Środa 18 września 2013
13 września 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie otwarto wystawęprac tegorocznego absolwenta naszej szkoły - Sławomira Nowaka.

 Wystawa zatytułowana „Powoli odsłaniam twarz c.d.” jest kontynuacją pierwszej prezentacji rysunków Sławka, która miało miejsce w ubiegłym roku w galerii biblioteki szkolnej. Sławek maluje przede wszystkim ludzi, jego rysunki to portrety, twarze. Czas płynie. Zmieniają się ludzie, zmieniają się ich twarze. Portret trwa. Portret to próba zatrzymania czasu, ocalenia od zapomnienia.  Na wystawie oprócz portretów, karykatur nauczycieli, można zobaczyć m. in. rysunki przedstawiające przedmioty codziennego użytku i prace przygotowywane  na różnego rodzaju konkursy.

 Wśród zaproszonych gości byli m.in. mieszkańcy wsi Dołhobrody( wraz z poetką p. Kazimierą Pawluk), nauczyciele Sławka razem z dyrektorem szkoły p. Eugeniuszem Omelczukiem, przyjaciele, koledzy z klasy, przedstawiciele instytucji kulturalnych i władz powiatowych, lokalni artyści a także pasjonaci sztuki. Słowno-muzyczny upominek z okazji wernisażu przygotowali młodemu artyście koledzy - uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego: Patrycja Abramczuk, Martyna Michalska, Klaudia Winiarczyk Katarzyna Wiśniewska, Paulina Tyszczuk, Natalia Poprawska, Dominika Szubarczyk, Jarek Sztuce oraz Dorota Książek, która podjęła się także prezentacji Sławka. Występ Niescenicznego Ruchu Artystycznego  został nagrodzony gromkimi brawami.

Organizatorami wystawy są : Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące.

Zdjęcia w galerii dzięki uprzejmości  Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie i Twojego Radia Włodawa

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
4582253