tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Szkoła na medal
Szkoła na medal
Napisał Sekretariat   
Wtorek 1 października 2013

       27 września sztandar naszej szkoły udekorowano Medalem „Pro Memoria”. Odznaczenie ”przyznano naszej szkole za wyjątkowe zasługi na rzecz pamięci o walkach polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu, za propagowanie wspomnień o lokalnych miejscach bitew oraz rozpowszechnianie wiedzy o działalności Armii Krajowej i Żołnierzach Wyklętych.

         Dla Szkoły to wielki honor a zarazem historyczny moment. Przyznanie medalu to uznanie zasług dyrekcji, zatrudnionych nauczycieli i zaprzyjaźnionych kombatantów, którzy przez proces dydaktyczno-wychowawczy nasycają treściami patriotycznymi wychowanie młodzieży. Przejawia się to zarówno w codziennej pracy jak i podczas okolicznościowych akademii, spotkań z bohaterami walk niepodległościowych, prelekcji historycznych, składania wiązanek w miejscach pamięci, obchodach świąt narodowych i ważnych rocznic patriotycznych. Otrzymanie przez szkołę medalu „Pro Memoria” jest dla nauczycieli potwierdzeniem słuszności wychowania uczniów w duchu patriotyzmu, jest wielkim zaszczytem ale jeszcze większym zobowiązaniem.

         Odznaczenie zostało wręczone podczas obchodów 74. rocznicy bitwy pod Wytycznem, stoczonej pomiędzy żołnierzami Korpusu Ochrony Pogranicza a jednostkami nacierającej Armii Czerwonej. W uroczystości udział wziął m.in. prof. Andrzej Kunert - sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Medalem  Pro Patria został uhonorowany zaprzyjaźniony ze szkołą kpt. Edmund Brożek- prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Koło we Włodawie, zaś Medal Pro Memoria otrzymała nauczycielka języka polskiego p. Renata Holaczuk.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 2 października 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
4688943