tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Rajd partyzancki
Rajd partyzancki
Napisał Sekretariat   
Friday, 04 October 2013

     26 września uczniowie naszej szkoły - „Modrzewiaka” - wzięli udział w IV Rajdzie Śladami Walk Partyzanckich 1863 -1943-2013. Odwiedzili miejsca związane ze 150 rocznicą powstania styczniowego (Osowa, Luta ), oraz te, w których 70 lat temu były prowadzone walki partyzanckie, głównie na terenie Gminy Hańsk.

      Poza tym celem rajdu była popularyzacja walorów historyczno - krajoznawczych Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego. O nich ciekawie opowiadał Pan Mieczysław Tokarski – prezes włodawskiego oddziału PTTK i jeden ze współorganizatorów Rajdu. Natomiast o potyczkach partyzanckich i związanych z tym przeżyciach opowiadali Pan mjr Stanisław Pasikowski ps. „Tygrys”, autor książki pt. „Lotny oddział AK Nadbużanka” oraz kpt Edmund Brożek. Pomimo że pogoda nie sprzyjała temu przedsięwzięciu, bo padał nieustannie deszcz, to udział w nietypowej lekcji historii ze świadkami tamtych wydarzeń zachęcał uczniów do pogłębienia znajomości wydarzeń sprzed 70 i więcej lat. W Hańsku, tuż przed powrotem do Włodawy młodzież spotkała niespodzianka – partyzancki bigos, gorąca kiełbasa z ogniska i herbata.

Głównym organizatorem Rajdu było Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Urząd Gminy w Hańsku.

Opiekunowie młodzieży : Pan Mariusz Czuj i Pani Małgorzata Oleniak.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 04 October 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
4075291