tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Nasze pielgrzymowanie
Nasze pielgrzymowanie
Napisał Sekretariat   
Sunday, 13 October 2013

      7 października 2013r. uczniowie klas maturalnych z naszej szkoły udali się na pielgrzymkę do Częstochowy, by przed obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej prosić o potrzebne łaski.

       Przy wyjątkowo korzystnej pogodzie uczestniczyli w wymownym Nabożeństwie Drogi Krzyżowej na wałach oraz w Jasnogórskim Apelu, podczas którego Paweł Repa odczytał w imieniu włodawskich pielgrzymów Akt Zawierzenia. Maturzyści mieli także okazję zwiedzić skarbiec i inne wystawy. Wielkie wrażenie na młodych ludziach wywarła konferencja przeprowadzona przez niezwykle charyzmatycznego Ojca Michała Legana. Wielu uczniów przebyło drogę wokół obrazu Czarnej Madonny, na kolanach oczywiście, w intencji pomyślnie zdanych egzaminów. Był również czas na spowiedź, osobistą modlitwę, mszę świętą. Maturzyści mogli pokrzepić się także pysznym bigosem przygotowanym przez panie kucharki z naszego internatu oraz słodkimi bułeczkami od p. Sławińskiego.

Pielgrzymkę przygotowali: p. Małgorzata Kapica, O. Łukasz Flader oraz O. Andrzej Błasik. Opiekunami tradycyjnie byli wychowawcy klas maturalnych.

 

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 23 October 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
3943272