tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Mamy powód do dumy
Mamy powód do dumy
Napisał Sekretariat   
Saturday, 19 October 2013

   16 października w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie podczas uroczystej gali podsumowano konkurs  „Dziesięciu Najlepszych Maturzystów Województwa Lubelskiego”. W gronie najlepszych znalazł się Stanisław Dybek absolwent II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we Włodawie. Uzyskał on na egzaminie maturalnym rewelacyjne wyniki: matematyka (poziom podstawowy 100%),matematyka (poziom rozszerzony 96%), język angielski (poziom podstawowy100%), język angielski (poziom rozszerzony 75%), fizyka i astronomia (poziom rozszerzony 72%). 

        Dzięki świetnie zdanej maturze Staś jest obecnie studentem budownictwa na Politechnice Wrocławskiej. Podczas uroczystości w imieniu syna p. Alina Dybek odebrała nowoczesny tablet Samsung Galaxy, statuetkę, dyplom i oczywiście mnóstwo gratulacji. Naszą szkołę na gali reprezentowała wicedyrektor szkoły p. Ewa Capik – wychowawczyni Stasia a jednocześnie nauczycielka matematyki, która z pewnością przyczyniła się do jego sukcesu.

            Stanisław Dybek, dzięki swoim naukowym sukcesom w liceum, był dwukrotnym stypendystą Zarządu Powiatu Włodawskiego. Należy podkreślić, że nasz absolwent jako jedyny z powiatu włodawskiego znalazł się w gronie najlepszych maturzystów.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 26 February 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4075263