tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Mamy powód do dumy
Mamy powód do dumy
Napisał Sekretariat   
Sobota 19 października 2013

   16 października w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie podczas uroczystej gali podsumowano konkurs  „Dziesięciu Najlepszych Maturzystów Województwa Lubelskiego”. W gronie najlepszych znalazł się Stanisław Dybek absolwent II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego we Włodawie. Uzyskał on na egzaminie maturalnym rewelacyjne wyniki: matematyka (poziom podstawowy 100%),matematyka (poziom rozszerzony 96%), język angielski (poziom podstawowy100%), język angielski (poziom rozszerzony 75%), fizyka i astronomia (poziom rozszerzony 72%). 

        Dzięki świetnie zdanej maturze Staś jest obecnie studentem budownictwa na Politechnice Wrocławskiej. Podczas uroczystości w imieniu syna p. Alina Dybek odebrała nowoczesny tablet Samsung Galaxy, statuetkę, dyplom i oczywiście mnóstwo gratulacji. Naszą szkołę na gali reprezentowała wicedyrektor szkoły p. Ewa Capik – wychowawczyni Stasia a jednocześnie nauczycielka matematyki, która z pewnością przyczyniła się do jego sukcesu.

            Stanisław Dybek, dzięki swoim naukowym sukcesom w liceum, był dwukrotnym stypendystą Zarządu Powiatu Włodawskiego. Należy podkreślić, że nasz absolwent jako jedyny z powiatu włodawskiego znalazł się w gronie najlepszych maturzystów.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 26 lutego 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4697099