tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Spotkania z uczonymi
Spotkania z uczonymi
Napisał Sekretariat   
Niedziela 27 października 2013

      Szkolne Koło Astronomiczne PULSAR od lat organizuje spotkania z uczonymi z różnych ośrodków akademickich w kraju. W  bieżącym roku szkolnym odbył się już dwa takie spotkania.  W końcu września gościliśmy prof. dr. hab. Stanisława Hałasa z Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie,

 

zaś na początku października dr. Kamila Złoczewskiego, popularyzatora wiedzy o kosmosie, astronoma z Planetarium Niebo Kopernika (z Centrum Nauki Kopernik) w Warszawie.

Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 27 października 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4688872