tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow 10 lat Polski w Unii Europejskiej
10 lat Polski w Unii Europejskiej
Napisał Sekretariat   
Thursday, 21 November 2013

            W dniu 18 listopada 2013r. odbyły się lekcje europejskie podsumowujące pierwszą dekadę członkostwa Polski we Wspólnocie Europejskiej.

          Na zaproszenie p. Małgorzaty Oleniak do ZSZ nr 1 i II LO przyjechał p. Bartłomiej Martys z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej. Przybliżył etapy, milowe kroki, dzięki którym Polska 1 maja 2004r. stała się członkiem UE. Ponieważ spotkanie to było podsumowujące, to prelegent zaprezentował efekty członkostwa oraz pokazał perspektywy dalszego rozwoju zarówno ekonomicznego, jak i finansowego Polski wynikające z uczestnictwa w organizacji.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3832945