tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow 10 lat Polski w Unii Europejskiej
10 lat Polski w Unii Europejskiej
Napisał Sekretariat   
Czwartek 21 listopada 2013

            W dniu 18 listopada 2013r. odbyły się lekcje europejskie podsumowujące pierwszą dekadę członkostwa Polski we Wspólnocie Europejskiej.

          Na zaproszenie p. Małgorzaty Oleniak do ZSZ nr 1 i II LO przyjechał p. Bartłomiej Martys z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej. Przybliżył etapy, milowe kroki, dzięki którym Polska 1 maja 2004r. stała się członkiem UE. Ponieważ spotkanie to było podsumowujące, to prelegent zaprezentował efekty członkostwa oraz pokazał perspektywy dalszego rozwoju zarówno ekonomicznego, jak i finansowego Polski wynikające z uczestnictwa w organizacji.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4439163