tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wizyta w Szacku
Wizyta w Szacku
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 26 November 2013

   Dnia 20 listopada 2013r delegacja uczniów z naszej szkoły gościła w Szkole średniej w Szacku na Ukrainie. Wizyta była efektem porozumienia o współpracy zawartego między szkołami.  Młodzież złożyła hołd żołnierzom polskim z grup Korpusu Ochrony Pogranicza gen. bryg. Wilhelma Orlika Rückemanna, którzy zginęli  w 1939r broniąc granic Polski i pochowani są na Ukrainie.

   Spotkanie z kolegami i nauczycielami ze szkoły w Szacku przebiegało w przyjaznej atmosferze, co nie przeszkadzało w rywalizacji sportowej, gdyż rozegrany został mecz w piłkę  siatkową. Uwieńczeniem wizyty była wycieczka nad jezioro Świtaź i zwiedzanie Muzeum Flory i fauny w Szacku.

   Spotkanie z rówieśnikami z Ukrainy należało do udanych. Liczymy na rewizytę kolegów z Szacka.

           

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 26 February 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3943228