tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wizyta w Szacku
Wizyta w Szacku
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 26 November 2013

   Dnia 20 listopada 2013r delegacja uczniów z naszej szkoły gościła w Szkole średniej w Szacku na Ukrainie. Wizyta była efektem porozumienia o współpracy zawartego między szkołami.  Młodzież złożyła hołd żołnierzom polskim z grup Korpusu Ochrony Pogranicza gen. bryg. Wilhelma Orlika Rückemanna, którzy zginęli  w 1939r broniąc granic Polski i pochowani są na Ukrainie.

   Spotkanie z kolegami i nauczycielami ze szkoły w Szacku przebiegało w przyjaznej atmosferze, co nie przeszkadzało w rywalizacji sportowej, gdyż rozegrany został mecz w piłkę  siatkową. Uwieńczeniem wizyty była wycieczka nad jezioro Świtaź i zwiedzanie Muzeum Flory i fauny w Szacku.

   Spotkanie z rówieśnikami z Ukrainy należało do udanych. Liczymy na rewizytę kolegów z Szacka.

           

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 26 February 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4075313