tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wspólna historia
Wspólna historia
Napisał Sekretariat   
Wtorek 10 grudnia 2013

     27 listopada 2013 roku młodzież z naszej szkoły wspólnie uczniami Zespołu Szkół nr 6 i Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej uczestniczyła w międzyszkolnym projekcie upamiętniającym ofiary niemieckich obozów zagłady.

Code

         Pierwsza część projektu odbyła się w Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze, gdzie młodzież z obydwu szkół  podczas interaktywnego oprowadzania poznawała historię niemieckich obozów w Sobiborze i Bełżcu. Historia tych miejsc jest ściśle związana z losem Żydów pochodzących z miejscowości, gdzie uczniowie uczęszczają do szkół. Podczas pobytu w Sobiborze mogliśmy również zobaczyć, jak prowadzone są badania archeologiczne.

Code
Code

Spotkanie zakończył montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z lubyckich szkół. Ponadto zwiedzaliśmy synagogę we Włodawie poznając elementy tradycji i kultury żydowskiej. Drugi etap projektu zostanie zrealizowany wiosną w Bełżcu.

Code
Code
Code
Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 10 grudnia 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4575072