tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wspólna historia
Wspólna historia
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 10 December 2013

     27 listopada 2013 roku młodzież z naszej szkoły wspólnie uczniami Zespołu Szkół nr 6 i Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej uczestniczyła w międzyszkolnym projekcie upamiętniającym ofiary niemieckich obozów zagłady.

Code

         Pierwsza część projektu odbyła się w Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze, gdzie młodzież z obydwu szkół  podczas interaktywnego oprowadzania poznawała historię niemieckich obozów w Sobiborze i Bełżcu. Historia tych miejsc jest ściśle związana z losem Żydów pochodzących z miejscowości, gdzie uczniowie uczęszczają do szkół. Podczas pobytu w Sobiborze mogliśmy również zobaczyć, jak prowadzone są badania archeologiczne.

Code
Code

Spotkanie zakończył montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z lubyckich szkół. Ponadto zwiedzaliśmy synagogę we Włodawie poznając elementy tradycji i kultury żydowskiej. Drugi etap projektu zostanie zrealizowany wiosną w Bełżcu.

Code
Code
Code
Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 10 December 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
3943218