tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wspólna historia
Wspólna historia
Napisał Sekretariat   
Wtorek 10 grudnia 2013

     27 listopada 2013 roku młodzież z naszej szkoły wspólnie uczniami Zespołu Szkół nr 6 i Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej uczestniczyła w międzyszkolnym projekcie upamiętniającym ofiary niemieckich obozów zagłady.

Code

         Pierwsza część projektu odbyła się w Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze, gdzie młodzież z obydwu szkół  podczas interaktywnego oprowadzania poznawała historię niemieckich obozów w Sobiborze i Bełżcu. Historia tych miejsc jest ściśle związana z losem Żydów pochodzących z miejscowości, gdzie uczniowie uczęszczają do szkół. Podczas pobytu w Sobiborze mogliśmy również zobaczyć, jak prowadzone są badania archeologiczne.

Code
Code

Spotkanie zakończył montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z lubyckich szkół. Ponadto zwiedzaliśmy synagogę we Włodawie poznając elementy tradycji i kultury żydowskiej. Drugi etap projektu zostanie zrealizowany wiosną w Bełżcu.

Code
Code
Code
Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 10 grudnia 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
4445670