tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wspólna historia
Wspólna historia
Napisał Sekretariat   
Wtorek 10 grudnia 2013

     27 listopada 2013 roku młodzież z naszej szkoły wspólnie uczniami Zespołu Szkół nr 6 i Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej uczestniczyła w międzyszkolnym projekcie upamiętniającym ofiary niemieckich obozów zagłady.

Code

         Pierwsza część projektu odbyła się w Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze, gdzie młodzież z obydwu szkół  podczas interaktywnego oprowadzania poznawała historię niemieckich obozów w Sobiborze i Bełżcu. Historia tych miejsc jest ściśle związana z losem Żydów pochodzących z miejscowości, gdzie uczniowie uczęszczają do szkół. Podczas pobytu w Sobiborze mogliśmy również zobaczyć, jak prowadzone są badania archeologiczne.

Code
Code

Spotkanie zakończył montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z lubyckich szkół. Ponadto zwiedzaliśmy synagogę we Włodawie poznając elementy tradycji i kultury żydowskiej. Drugi etap projektu zostanie zrealizowany wiosną w Bełżcu.

Code
Code
Code
Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 10 grudnia 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4697187