tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Czas na SUDOKU
Czas na SUDOKU
Napisał Sekretariat   
Środa 18 grudnia 2013
  Dnia 17 grudnia 2013r.  odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Szkoły w SUDOKU, zorganizowane przez nauczycieli matematyki, którego pomysłodawcą była Pani Małgorzata Omelczuk. Do dwuetapowego konkursu przystąpiło 37 uczniów z klas liceum i technikum. Pierwszy etap wyłonił 10 finalistów, którzy w najkrótszym czasie poprawnie rozwiązali krzyżówkę SUDOKU. Wszyscy uczestnicy wykazali się błyskotliwością i bystrością umysłu, a także wielką wolą walki.
Mistrzostwo Szkoły w SUDOKU zdobyła Justyna Komarowska, uczennica klasy III TI -  serdecznie gratulujemy Justynie zwycięstwa w konkursie i życzymy dalszych sukcesów. Drugie miejsce zajęła Izabela Nahuluk z klasy I LOB, a trzecie Olga Semeniuk z klasy III TH – im również składamy gratulacje za zajęcie czołowych miejsc w finale.
Pozostali finaliści to: Antoniszewska Karolina II LOB, Michalak Aneta III TH, Torbicz Agnieszka II LOB, Kołbun Olga III LO J, Garczyński Tomasz II LOJ, Gaj Mateusz II LOJ, Bylicki Tomasz II TI. Wszystkim miłośnikom SUDOKU serdecznie dziękujemy za udział, gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy rozwijania swoich pasji i zainteresowań. W tym konkursie nie ma przegranych – wszyscy są zwycięzcami, ponieważ każdy rodzaj wysiłku intelektualnego rozwija zdolności logicznego myślenia oraz usprawnia rozumowanie.
Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy długopis, a finaliści dodatkowe nagrody – płyty z filmami edukacyjnymi. Zwyciężczyni konkursu otrzymała ponadto Pen-drive oraz komplet książek z matematyki: Vademecum maturzysty i Testy maturalne.
Cieszy nas fakt, że tak duża grupa uczniów wzięła udział, ponieważ konkurs miał spopularyzować ten rodzaj treningu umysłowego wśród młodzieży i zachęcić do gimnastyki umysłu. Mamy nadzieję, że Mistrzostwa Szkoły w SUDOKU wpiszą się na stałe w kalendarz imprez szkolnych, więc już dzisiaj zapraszamy na kolejne edycje konkursu rozwiązywania SUDOKU.
Ponadto młodzież wyraziła chęć uczestnictwa w systematycznych zajęciach, dlatego w II semestrze roku szkolnego 2013/2014 planujemy założenie szkolnego koła SUDOKU. Wszyscy uczniowie są mile widziani – jeśli ktoś nie umie rozwiązywać SUDOKU – będzie miał okazję się nauczyć, jeśli ktoś umie – zawsze będzie mógł przejść na wyższy poziom.
SUDOKU jest także dla Ciebie!
Zapisy i informacje: Pani Małgorzata Omelczuk

Przy okazji informujemy, że zbliżają się Mistrzostwa Polski w Sudoku (VIII), które organizuje Fundacja Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej SFINKS ( http://sfinks.org.pl )
Terminy:
 eliminacje: 26 I 2013 (internetowe), godz. 13:00-15:00
finał: 9 III 2013 Konary k. Radomia (Pałac Domaniowski)
X Mistrzostwa Świata 2013, Chiny 
Ostatnia aktualizacja ( Środa 18 grudnia 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5530498