tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Spotkanie "Niepokornych"
Spotkanie "Niepokornych"
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 18 December 2013

         14 grudnia 2013r w Lublinie w amfiteatrze kościoła OO. Kapucynów na „Poczekajce” odbył się Lubelski Festiwal Słowa i Muzyki im. Przemysława Gintrowskiego – Niepokorni.

     Wśród uczestników przeglądu byli uczniowie naszego liceum: Dorota Książek (kl. II „b”) i Jarosław Sztuce (kl. „Ib”), którzy, interpretując wiersze  Zb, Herberta, St. Barańczaka i E. Lipskiej, zaprezentowali swoje artystyczne talenty. Ideą Festiwalu jest przypominanie o kolejnych rocznicach 13 grudnia, a także propagowanie wśród młodego pokolenia postawy społecznej wrażliwości, patriotyzmu oraz zwrócenie uwagi na związek pomiędzy literaturą, poezją śpiewaną a życiem kraju i narodu. Niezwykle istotne jest również stworzenie młodym ludziom sytuacji sprzyjającej twórczej ekspresji i dającej okazję doskonalenia artystycznego warsztatu. Młodzież miała możliwość spotkania z  Stanisławem Górką (aktor i prof. Akademii Teatralnej w Warszawie), Wojciechem Wysockim (aktor), Dariuszem "Maleo" Malejonkiem (Maleo Reggae Rockers), Piotrem Kajetanem Matczukiem (pieśniarz), Jarosławem Zoniem (dziennikarz Radia Lublin).

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 18 December 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
4029990