tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Niezwykły spektakl
Niezwykły spektakl
Napisał Sekretariat   
Środa 18 grudnia 2013

    W piątek, 13 grudnia 2013 r. minęły 32 lata od wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Aby upamiętnić te wydarzenia, uczniowie naszej szkoły, wraz z młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, przygotowali spektakl przybliżający atmosferę grudnia 1981 roku.

    Pokazano nie tylko sytuacje kolejek i deptania godności człowieka ale także dramat rodzin internowanych, śmierć niewinnych, rozpacz matek, płacz dzieci… Można było usłyszeć między innymi wiersze Zb, Herberta, ST. Barańczaka, R. Krynickiego a także popularne piosenki :„Mury,” „Balladę o Janku Wiśniewskim”…

     Wśród recytatorów byli uczniowie klasy II LO „b”: Karolina Antoniszewska, Dorota Książek, Agata Trumińska, Dominik Milaniuk, Damian Szymanek oraz Konrad Kratiuk, dla którego był to pierwszy publiczny występ. Klasę I LO „b/d” reprezentowali: Paulina Tyszczuk, Martyna Michalska, Natalia Poprawska, Klaudia Winiarczyk, Katarzyna Wiśniewska i Jarosław Sztuce. Jako solistka wystąpiła w scenie finałowej Patrycja Abramczuk z klasy I LO „a”. Niezwykłą atmosferę tworzyły dzieci ze szkoły podstawowej Na gitarze akompaniował absolwent naszej szkoły p. Rafał Rędziniak. W rolę oddziału ZOMO wcielili się uczniowie klasy I LO „j”.

    Występ, który miał miejsce przed mszą świętą koncelebrowaną w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, nagrodzono brawami na stojąco. Spektakl był dla młodzieży nie tylko okazją do zaprezentowania artystycznych talentów ale również niezapomnianą lekcją historii.

    Młodzi aktorzy wystąpili pod kierunkiem p. Renaty Holaczuk (ZSZ Nr 1 i II LO) oraz Agaty Popik(SP 3). Choreografię przygotowali p. Renata i Sebastian Jakimiukowie z MDK we Włodawie. Zdęcia w galerii dzięki uprzejmości Twojego Radia Włodawa.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 18 grudnia 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5540763