tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Narodowy Program Zwalczania Chorób Tytoniowych
Narodowy Program Zwalczania Chorób Tytoniowych
Napisał Sekretariat   
Piątek 6 czerwca 2008
W roku 2008, w kraju realizowany jest Narodowy Program Zwalczania Chorób Tytoniowych. W ramach tego programu 31 maja rozpoczęła się Ogólnopolska Kampania Społeczna, pod hasłem: „Młodość bez tytoniu”. Z problemem nikotynizmu postanowili zmierzyć się uczniowie i nauczyciele Zasadniczej Szkoły Zawodowej i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, przystępując do jego realizacji. Aby podkreślić szkodliwość biernego palenia, w maju przeprowadzili na terenie szkoły szeroką akcję pod hasłem: ,,Palacze, pozwólcie nam żyć”.Wystosowali apel do palaczy, by nie narażali uczniów niepalących na szkodliwość dymu tytoniowego. W szkole pojawiły się hasła, plakaty oraz gazetki o treści antynikotynowej . W bibliotece szkolnej zaprezentowano literaturę dotyczącą nałogu oraz przeprowadzono konkurs o tematyce profilaktycznej. 

Warto podkreślić, że walkę z nikotynizmem szkoła podjęła już we wrześniu 2007 r. wdrażając w szkole program zdrowotny pt. ,,Gra o życie”.
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5834664