tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Narodowy Program Zwalczania Chorób Tytoniowych
Narodowy Program Zwalczania Chorób Tytoniowych
Napisał Sekretariat   
Piątek 6 czerwca 2008
W roku 2008, w kraju realizowany jest Narodowy Program Zwalczania Chorób Tytoniowych. W ramach tego programu 31 maja rozpoczęła się Ogólnopolska Kampania Społeczna, pod hasłem: „Młodość bez tytoniu”. Z problemem nikotynizmu postanowili zmierzyć się uczniowie i nauczyciele Zasadniczej Szkoły Zawodowej i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, przystępując do jego realizacji. Aby podkreślić szkodliwość biernego palenia, w maju przeprowadzili na terenie szkoły szeroką akcję pod hasłem: ,,Palacze, pozwólcie nam żyć”.Wystosowali apel do palaczy, by nie narażali uczniów niepalących na szkodliwość dymu tytoniowego. W szkole pojawiły się hasła, plakaty oraz gazetki o treści antynikotynowej . W bibliotece szkolnej zaprezentowano literaturę dotyczącą nałogu oraz przeprowadzono konkurs o tematyce profilaktycznej. 

Warto podkreślić, że walkę z nikotynizmem szkoła podjęła już we wrześniu 2007 r. wdrażając w szkole program zdrowotny pt. ,,Gra o życie”.
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4575015