tarcza header image
Start arrow Projekty arrow Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń arrow Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń
Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń
Napisał Sekretariat   
Środa 26 lutego 2014

        W dniach 19-21 lutego 2014 roku odbył się w naszej szkole cykl spotkań w ramach programu "Bezpieczna Szkoła - bezpieczny uczeń". W środę 19 lutego mlodzież uczestniczyła w spotkaniu z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Panią Danutą Jamroz. Wykład pod tytułem "Nie jesteś sam" poruszał tematykę monitorowania sytuacji osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub „eurosieroctwa". Wskazano możliwości pomocy w/w sytuacjach.

        21 lutego 2014r. włodawscy policjanci wspólnie z przedstawicielem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej we Włodawie spotkali się z uczniami klas pierwszych technikum i liceum z naszej szkoły. Spotkanie poświęcone było szeroko rozumianemu bezpieczeństwu młodzieży. Rozpoczęło się od obejrzenia przez uczniów i nauczycieli filmu profilaktycznego nagranego przez włodawską Policję i Zakład Karny pt. ,,Prewencja”.

        W filmie osoby skazane na podstawie własnego świadectwa życia przestrzegają młodych ludzi przed wkroczeniem na złą drogę. Pokazują, jakie konsekwencje można ponieść za nieprzestrzeganie prawa oraz do czego prowadzi spożywanie alkoholu i zażywanie środków odurzających. Po filmie wszyscy wysłuchali wystąpienia przedstawicielki Sanepidu, która przedstawiła prezentację multimedialną pt. ,,Stop dopalaczom. Zażywasz-przegrywasz.” obrazującą zdrowotne skutki zażywania środków psychoaktywnych. Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z prezentacją pt. ,,W poszukiwaniu źródeł bezpieczeństwa”. Pani psycholog zwróciła szczególną uwagę na rodzinę, która zaspokaja naszą elementarną potrzebę bezpieczeństwa; na szkołę, która ma wspomagać rodzinę w wypełnianiu funkcji wychowawczych oraz na społeczeństwo, które powinno być wrażliwe na los drugiego człowieka.

       Na zakończenie spotkania wyświetlony został materiał filmowy obrazujący zachowania kierowców i pieszych, które mogą doprowadzić do wypadku drogowego oraz film profilaktyczny pt. ,,Śmierć czai się na drodze”. Po obejrzeniu przyczyn wypadków i ich skutków młodzież mogła uświadomić sobie, że życie to nie gra komputerowa i wszyscy mamy tylko jedno życie.

Panująca cisza podczas spotkania i uwaga, z jaką młodzież przyswajała przekazywaną wiedzę, mogą świadczyć o dużym zainteresowaniu poruszaną tematyką bezpieczeństwa.

Za Komendą Powiatową Policji we Włodawie

 

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 27 lutego 2014 )
Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4574996