tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Dzień otwarty w Modrzewiaku
Dzień otwarty w Modrzewiaku
Napisał Sekretariat   
Sobota 22 marca 2014
    Gwarnie, wesoło, przyjemnie – tak społeczność „Modrzewiaka” witała Pierwszy Dzień Wiosny. Mury Szkoły odwiedzili w tym dniu uczniowie gimnazjów powiatu włodawskiego: z Wyryk, Starego Brusa, Urszulina, Hanny i Dubeczna.

   W szkole czekali już na nich Gospodarze – Dyrekcja, nauczyciele i przede wszystkim uczniowie (często po prostu starsi koledzy gimnazjalistów). Z tej okazji przygotowano krótką  część artystyczną, pokazy sportowe, przedstawiono ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny, zapoznano gimnazjalistów z bazą lokalową.

    Żarty, zabawa, gry dydaktyczne i sportowe, inscenizacje okazały się skutecznym sposobem prezentacji możliwości szkoły. Po raz kolejny „Modrzewiak” udowodnił, że potrafi połączyć to, co poważne z humorem i dobrą zabawą.

    Pierwszy Dzień Wiosny to zapowiedź Dni Otwartych Szkoły, które odbędą się 14 maja. Serdecznie zapraszamy.
Ostatnia aktualizacja ( Sobota 22 marca 2014 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5832908